Auction 93. Communist Poland 1945-1952

14295

1950 groszy, list polecony z Kudowy Zdroju do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.449, 472, 527
Mi.590, 623, 665
30 PLN
14296

1950 "GROSZ i uszkodzone litery RO" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Jasło, gumowa część stempelka do przedruku znaczków uległa uszkodzeniu (litera Y) i odpadła, przytwierdzono ją gwoździkiem wbitym pomiędzy literami O i R napisu GROSZ; list polecony wysłany 15.2.51 z Jasła do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem JASŁO z wyróżnikiem "*c*, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; praktyka opisywana w PZP t.II s.419; gwarancja.

Fi.449, 475, 513a
Mi.550, 556, 590
250 PLN
14297

1950 groszy, list polecony z Poznania 3 do warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 9 i 20 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 477, 519
Mi.590, 628, 650
30 PLN
14298

1950 groszy, list polecony z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy 17 w kolorze fioletowym i typ 11 w kolorze liliowym.

Fi.449, 504
Mi.590, 645
40 PLN
14299

Fi.519, 520
Mi.650, 651
30 PLN
14300

1950 groszy, miejscowy list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze czarnym.

Fi.449, 519
Mi.590, 650
20 PLN
14301

1950 groszy, miejscowy list polecony z Wrocławia 17 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym i fioletowym.

Fi.449, 519
Mi.590, 650
20 PLN
14302

1950 groszy, list polecony z Głogowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 519, 527
Mi.590, 650, 665
20 PLN
14303

1950 "groszy", Domaszków - miejscowość w Polskich Znakach Pocztowych nieujęta, czyli de facto nieznana, jako miejsce użycia znaczków z nadrukiem "groszy", ekspresowy list polecony wysłany 1.12 z niewielkiej miejscowości Domaszków do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem typu 26; na odwrocie kasownik odbiorczy "WROCŁAW URZ.TF.TG" z 1.12; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.449, 520, 527I
Mi.590, 651, 665
600 PLN
14304

1950 groszy, list polecony z Jeleniej Góry do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 535
Mi.590, 673
20 PLN
14305

1950 groszy, front listu firmowego z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 12 w kolorze fioletowym.

Fi.453
Mi.603
20 PLN
14306

1950 groszy, list polecony z Gdańska do Szwajcarii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym i czarnym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

Fi.453, 470, 471, 474, 478, 519
Mi.603, 621, 622, 625, 629, 650
120 PLN
14307

1950 ekspres polecony z Będzino 28.8.50, fioletowe stemple.

Fi.464, 470, 472, 51
Mi.495, 518, 520, 55
25 PLN
14308

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowymi stempelkami typów 32 i 31, rzadka w takim układzie, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
120 PLN
14309

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
14310

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnym z Poznania 3 typu 11 na lewym i lokalnym z Piły typu 41 na prawym znaczku (pewno nieprzedrukowany w Poznaniu przez przeoczenie), ciekawe, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14311

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z lila stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14312

1950 groszy, nadruk lokalny Bielsk Podlaski typ 37 w kolorze fioletowym.

Fi.470
Mi.621
25 PLN
14313

1950 groszy, miejscowy list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy 24 w kolorze fioletowym.

Fi.470, 471, 474, 519, 520, 522, 525, 529
Mi.621, 622, 625, 650, 651, 654, 657, 667
20 PLN
14314

1950 groszy, list z Jeleniej Góry do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.470, 471, 513, 527
Mi.621, 622, 659, 665
20 PLN
14315

1950 list z Makowa Podhalańskiego 24.10.50.

Fi.470, 476
Mi.518, 524
15 PLN
14316

1950 list polecony z Tyczyna 27.1.50 do Czechosłowacji.

Fi.470, 498, 499
Mi.518, 533, 534
40 PLN
14317

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 28.2.51 z urzędu Gniezno 1 do Warszawy opłacony znaczkami z fioletowym stempelkiem typu 11 (same znaczki kasowane Mi.80 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470, 538
Mi.621, 676
80 PLN
14318

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14319

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnofioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14320

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkami - typu 31 na lewym i typu 32 na prawym, gwarancja Krawczyk.

Fi.471+471
Mi.622+622
120 PLN
14321

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Szczawienka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.471, 525
Mi.622, 657
20 PLN
14322

1950 miejscowy list polecony z warszawy 14.1.50.

Fi.472, 477
Mi.520, 525
15 PLN
14323

1950 groszy, front listu firmowego z Hańska do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 520, 531
Mi.623, 651, 669
20 PLN
14324

1950 groszy, miejscowy list z Warszawy 22.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 19 w kolorze czerwonym, jeden znaczek bez nadruku.

Fi.472, 525
Mi.520, 657
20 PLN
14325

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, znaczki za 6 zł z Bierutem (rotograwiura) z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na miejscowym liście przesłanym 5.12 w Szczecinie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania - jeden znaczek uszkodzony (same znaczki kasowane Mi.75 euro).

Fi.473
Mi.624
144 PLN
14326

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 5 częściowo na kopercie, jeden z niewielu przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, dlatego odcisk stempelka pojawia się również na kopercie; list wysłany 20.12 z miejscowości Zdżary (k.Nowego Miasta n/Pilicą) do Warszawy; Polskie Znaki Pocztowe nie odnotowują częściowych nadruków na kopertach z tej miejscowości, czyli de facto jest ono nieznane!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.474
Mi.625
500 PLN
14327

1950 groszy, front miejscowego listu firmowego z Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
20 PLN
14328

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 30, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
75 PLN
14329

1950 "groszy" znaczki z różowoczerwonym nadrukiem typu 26, sześcioblok na liście wysłanym 6.2.1951 z miejscowości Świdnica Śląska do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); sygnowano Roszkowski.

Fi.474
Mi.625
100 PLN
14330

1950 list lotniczy z Gdańska Wrzeszcza do Holandii.

Fi.474, 475, 503
Mi.522, 523, 541
10 PLN
14331

1950 groszy, wycinek listu poleconego z Koziegłowy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.474, 513
Mi.625, 659
20 PLN
14332

1950 groszy, front listu poleconego z Budzynia do Chodzieży opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze liliowym.

Fi.474, 513, 525
Mi.625, 657, 659
20 PLN
14333

1950 groszy, wycinek listu z Łodzi opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwonym i jeden fioletowym.

Fi.474, 519, 522
Mi.625, 650, 654
20 PLN
14334

Fi.474, 523
Mi.625, 655
20 PLN