The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40462

1984 ulotka podziemnej Solidarności.


15 PLN
40463

1984 ulotka podziemnej Solidarności.


15 PLN
40464

1984 wydawnictwo poczty Solidarności Walczącej.


25 PLN
40465

1984 znaczek poczty polowej Solidarności Małopolska.


50 PLN
40466

1984 znaczek poczty podziemnej Solidarności.


20 PLN
40467

1985 PAQUEBOT - list wysłany podczas rejsu do Polski, opłacony polskimi znaczkami skasowanymi 14.VIII w Amsterdamie, stempelki: PAQUEBOT i dodatkowy jachtu "S/Y WOŁODYJOWSKI Kapitan Jachtu"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 3 z 29.8; dobry stan zachowania.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
40468

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
230 PLN
40469

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.125II(82II), bl.126II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
40470

1985 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z lekko zdwojonym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.2812MK
Mi.2960
20 PLN
40471

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2819 B1, B2
Mi.2967
70 PLN
40472

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
70 PLN
40473

1985 głowy wawelskie, niedopasowanie druku barw sprawiające wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
45 PLN
SOLD
40474

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
90 PLN
40475

1985 40-lecie fabryki taboru kolejowego PAFAWAG we Wrocławiu, znaczek makulaturowy bez druku barwy oliwkowej i brązowej, nie katalogowane, gwarancja Berbeka, fotoatest M. Wysocki

Fi.2845MK
Mi.2963
540 PLN
SOLD
40476

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
40 PLN
40477

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
40478

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności w Nowej Hucie.


15 PLN
40479

1985 blok poczty podziemnej Solidarności.


20 PLN
40480

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


15 PLN
40481

1985 znaczek poczty polowej Solidarności Małopolska.


50 PLN
40482

1985 znaczek poczty polowej Solidarności Małopolska.


50 PLN
40483

1985 znaczek poczty podziemnej Solidarności.


20 PLN
40484

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.127-8(84-5), bl.86, bl.130(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
40485

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z błędem na poz.7 "żółta plama na spodenkach" występującym w części nakładu, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2880 B1
Mi.3028
30 PLN
40486

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
40487

1986 Światowy Dzień Poczty, znaczek bez druku barwy pomarańczowo czerwonej - brak nominału, gwarancja Walisch.

Fi.2903MK
Mi.3051
360 PLN
SOLD
40488

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
40489

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
40490

1986 znaczek poczty polowej podziemnej Solidarności Małopolski.


50 PLN
40491

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
40492

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
150 PLN
40493

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
40494

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
40 PLN
40495

1987 Malarstwo Polskie - Leon Wyczółkowski, arkusze czyste znaczków; dobry stan zachowania.

Fi.2934-39
Mi.3082-87
250 PLN
40496

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
20 PLN
40497

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
40498

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
40499

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
40500

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
40501

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
175 PLN