The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40422

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
40423

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
100 PLN
40424

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
60 PLN
40425

1981 STAN WOJENNY - list wysłany 22.3.82 z Warszawy do Białegostoku, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 605".

Fi.2626
Mi.2774
35 PLN
SOLD
40426

1981 STAN WOJENNY - list wysłany 9.3.82 z Warszawy do Białegostoku, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 603".

Fi.2630
Mi.2778
35 PLN
SOLD
40427

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
40428

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
40429

1981 Kwiaty sukulentów-kaktusy, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2636-43
Mi.2784-91
300 PLN
40430

1981 STAN WOJENNY - list wysłany 10.12.82 z Warszawy do Białegostoku, stemple "OCENZUROWANO", "URZĄD CENZURY 61" i "URZĄD CENZURY 617".

Fi.2679
Mi.2818
45 PLN
SOLD
40431

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
200 PLN
SOLD
40432

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.118(75); Fi.54,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
40433

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
30 PLN
40434

1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3".

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
40435

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
40436

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.2644FP
2 400 PLN
40437

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
250 PLN
40438

1982 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/6,50 zł z błędem nadruku "ukośnie ścięta dolna część cyfry 1", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2669 B1
Mi.2817
20 PLN
40439

1982 wydanie przedrukowe, pasek z czterema znaczkami z błędem "ukośnie ścięta dolna część cyfry 1".

Fi.2669B1
Mi.2817
100 PLN
40440

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
40441

1982 stare miasta nad Wisłą, parka znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.2686MK
40 PLN
40442

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
40443

1982-92 zestaw bloków i arkusza.

Fi.bl.119, 3195-200 ark., bl. 145, bl.149
Mi.Bl.89, 3343-8, Bl.115, Bl.119
20 PLN
40444

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
40445

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.121(78); Fi.52,20).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
40446

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN
40447

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
40448

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
40449

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.09; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
40450

1983 300-lecie Odsieczy Wiedeńskiej Wystawa Filatelistyczna, koperty okolicznościowe.


15 PLN
40451

1983 znaczek niezależnej poczty Solidarności Pomorza.


15 PLN
40452

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY MŁODYCH SZACHISTÓW" Bydgoszcz 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 5.02; temat - SZACHY.

Fi.2722
Mi.2870
20 PLN
40453

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.124(81); Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
40454

1984 kompletny rocznik.

Fi.2751-2811, bl.124-5
Mi.2899-2959, Bl.94-95
50 PLN
40455

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, parka znaczków. na lewym powtarzalny błąd "stygmat na lewej dłoni św.Franciszka"; gwarancja Falkowski.

Fi.2764 B
Mi.2912
50 PLN
SOLD
40456

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek makulaturowy z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.2765MK
Mi.2913
100 PLN
SOLD
40457

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
40458

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN
40459

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
40460

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, "podwójna linia uda", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.124
Mi.Bl.94
25 PLN
40461

1984 SOLIDARNOŚĆ - MAZOWIECKA KONFEDERACJA "SOLIDARNOŚĆ" - bloczek 6 znaczków za 30 zł z symbolicznymi ilustracjami: "NIE TRAĆCIE NADZIEI", "RATUJCIE SWOJE DUSZE", "PAMIĘTAMY", "UWOLNIĆ NATYCHMIAST", "ŻYWIĄ I BRONIĄ", "ZA WOLNOŚĆ", wydrukowana cena bloczka 200 zł.


60 PLN