Auction 90. Local postage 1918-1919

26238

Fi.19
120 PLN
26239

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 3 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, czytelnie unieważniony kasownikiem prowizorycznym na wycinku, piękny stan; sygnowany SK, gwarancja Ernst.

Fi.22
50 PLN
26240

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.24
50 PLN
26241

Fi.24-33
400 PLN
26242

1918 Jędrzejów, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 2 hal. z głową Merkurego z niekatalogowanym na tym wydaniu, przesuniętym skośnie - znaczek nie pasował rozmiarem, lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrezejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.49
800 PLN
26243

1918 Olkusz, czysty znaczek za 3 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.55 No
250 PLN
26244

1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce i z fałdą w papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.59a No
200 PLN
26245

Fi.63 No
400 PLN
26246

1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.73-75
90 PLN
26247

800 PLN
26248

1918 Ostrołęka, podwójna karta pocztowa Gen.Gouv.Warschau z opłaconą odpowiedzią z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska poczta" typu II o wymiarach 18:20,25 mm; po zmianie taryfy pocztowej w dniu 25.11. karty dofrankowano; ostemplowana kasownikiem prowizorycznym "Z OSTROŁĘKI" (oryginalnie użyta pocztowo Fi.25000.-), poza śladem złożenia zachowana w bardzo dobrym stanie, bardzo niska cena wywoławcza, obie części ("mit Antwortkarte" i "Antwort") gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2 A+B
7 500 PLN
26249

1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp2A
100 PLN
26250

1918 Przemyśl, kasowany austriacki znaczek opłaty za 3 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, gwarancja Perzyński .

Mi.185
50 PLN
26251

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
26252

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.186
40 PLN
26253

1918 Przemyśl, austriacki znaczek pośpieszny za 5 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan.

Mi.218 FFi
40 PLN
26254

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 hal. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu obróconym o 90° - czyli z góry do dołu, dodatkowo "uszkodzone R" i częściowy abklatsch nadruku na odwrocie, rzadsze od nadruków odwróconych, mimo przebarwienia po lewej bardzo ciekawe, gwarancja Perzyński.

Mi.221
150 PLN
26255

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.221 No
250 PLN
26256

1918 Przemyśl, austriacki znaczek dopłaty za 5 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

Mi.P47
50 PLN
26257

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.

60 PLN
26258

100 PLN
26259

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
26260

1918 Sieradz, kartka o charakterze filatelistycznym z znaczkami z lokalnym nadrukiem Sieradza.

80 PLN
26261

20 PLN
26262

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.

100 PLN
26263

60 PLN
26264

60 PLN
26265

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.

35 PLN
26266

1918 Grodzisk urząd pocztowy, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony b. wyrażnym kasownikiem prowizorycznym.

140 PLN
26267

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym.

10 PLN
26268

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
26269

1918 Grodziska, znaczki wydania lokalnego stemplowany kasownikiem prowizorycznym na wycinkach.

220 PLN
26270

250 PLN
26271

1919 Bochnia, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem "Bochnia / Poczta Polska / gwiazdka / 5" (Fi.2000.- na podlepce), projekt unarodowionych przedrukami znaczków powstał na polecenie władz samorządowych Bochni, ostatecznie po dyskusjach do obiegu nie weszły, wartość 5/3 h. została odnaleziona w ostatnich latach, do tej pory znane były wartości 15/20 i 25/15 h., czysty bez gumy z lekkim śladem przedwojennej sygnatury SK, na życzenie gwarancja.

2 400 PLN
26272

Fi.1, 5
450 PLN
26273

1919 Myślenice, kartka austriackiej poczty polowej z lokalnym nadrukiem unaradawiającym.

280 PLN