Auction 88. Communist Poland 1945-1952

13213

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
13214

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
13215

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
13216

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
13217

1947 Kultura Polska II wydanie, brat Albert Chmielowski - nieząbkowany znaczek za 2 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się za 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
13218

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
13219

1947 Kultura Polska II wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.I drukowano jedynie w dniach 20-26.I.48 znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (Fi. po 2500.-); ostatnio zostało to opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku druku znaczka za 3 zł. z walca N.3 W.I - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć.

Fi.431 nz
Mi.465 U
4 500 PLN
13220

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
13221

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
13222

1947 Kultura Polska II wydanie, Teatr - nieząbkowany znaczek za 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.432A
Mi.466B
40 PLN
13223

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN
13224

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.433A
Mi.467B
15 PLN
13225

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
13226

Fi.436A
Mi.470B
10 PLN
13227

1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem na liście poleconym wysłany 18.2 z Terespola nad Bugiem do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch.

Fi.436A B
Mi.470B
120 PLN
13228

1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem w parce na liście poleconym wysłany 7.2.1948 z Kudowy Zdroju do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch.

Fi.436B B
Mi.470A
200 PLN
13229

1947 Świat pracy, seria stemplowana koksownikiem okolicznościowym.

Fi.437-40
Mi.472-5
15 PLN
13230

1947 firmowy list z Poznania.

Fi.438
Mi.473
30 PLN
13231

1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części.

Fi.438
Mi.473
50 PLN
13232

Fi.438MK
Mi.473
50 PLN
13233

Fi.438MK
Mi.473
200 PLN
13234

1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem, gwarancja Walocha.

Fi.439MK
Mi.474
25 PLN
13235

Fi.441
Mi.476
45 PLN
13236

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
13237

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek podstawowy z poz. 100 z błędem "kropka przy A w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442a (442B1)
Mi.477a
80 PLN
13238

Fi.442aB
Mi.477a
80 PLN
13239

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, z rzadkim błędem na znaczku podstawowym z III walca poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.442a B
Mi.477b
150 PLN
13240

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja.

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
13241

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
13242

1947 FAŁSZERSTWO NA SZKODĘ POCZTY wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, z fałszywym nadrukiem zmieniającym zasadniczo nominał znaczka; to znaczące oszustwo na szkodę poczty, gdyż nominał podniesiono dwustukrotnie !!! z 25 gr. na 50 zł.; list lotniczy wysłany 25.2.48 z Poznania do Wembley Park w Anglii; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bojanowicz,.

Fi.442a FP
Mi.477b
4 000 PLN
13243

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, gwarancja Schmutz.

Fi.442b
Mi.477b
25 PLN
13244

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z II formy poz.59 "kropki między T i A", gwarancja Schmutz.

Fi.442b B
Mi.477a
60 PLN
13245

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z II formy poz.91 "kropka między S i K", gwarancja.

Fi.442b B
Mi.477b
60 PLN
13246

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem II formy znaczka podstawowego poz.81 "P uszkodzone u góry", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.442b B
Mi.477b
60 PLN
13247

Fi.442bB1
Mi.477bI
85 PLN
13248

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowoczerwonym (różowym) (Fi.1600.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442c
Mi.477b
1 500 PLN
13249

1947 brat Albert, oryginalnie kasowany znaczek za 2+18 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.443
Mi.478
60 PLN
13250

1947 brat Albert, oryginalnie kasowany znaczek za 2+18 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.443
Mi.478
50 PLN
13251

1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, prawy znaczek z błędem "jasna plama po 1947".

Fi.443s
Mi.478
50 PLN
13252

1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek z błędem "pozioma kreska na zewnątrz ramki".

Fi.443u
Mi.478
40 PLN