The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13173

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
600 PLN
13174

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
13175

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
13176

1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.6.1946 (Myślicki 47 008).

Fi.419
Mi.453 
50 PLN
SOLD
13177

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja.

Fi.419 B
Mi.453 
40 PLN
13178

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.419 B
Mi.453 
60 PLN
13179

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
13180

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
13181

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
SOLD
13182

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
13183

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B 
25 PLN
13184

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
13185

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
13186

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
13187

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
13188

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA.

Fi.420B
15 PLN
13189

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.420B B
Mi.455A
100 PLN
13190

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
13191

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
13192

1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422A
Mi.457B
100 PLN
13193

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
13194

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.423A
Mi.458B 
50 PLN
13195

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
13196

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423B
Mi.458A
50 PLN
13197

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A 
15 PLN
13198

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
25 PLN
13199

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
13200

1947 Kultura Polska, czworoblok.

Fi.424A
Mi.459B
25 PLN
13201

1947 Kultura Polska I wydanie, Maria Curie-Skłodowska - nieząbkowany znaczek za 10 zł., z walca N.1 W.I drukowano jedynie w dniach 14-29.II.47 znaczki ząbkowane (patrz PZP str.365), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (Fi. po 2500.-); ostatnio zostało to opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku druku znaczka za 10 zł. z walca N.1 W.I - wszystkie znaczki przeząbkowano, a cięte - których istnienie odnotowano, nie pochodzą z zapasów poczty.

Fi.425 nz
Mi.460 U
4 500 PLN
SOLD
13202

1947 Kultura polska I wydanie, Maria Skłodowska-Curie - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku znaczka powstało kilka skośnych białych kresek; oryginalny obiegowy list polecony wysłany 12.4.1947 z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy; temat - SKŁODOWSKA, NOBEL, CHEMIA; gwarancja Walisch.

Fi.425A
Mi.460B
120 PLN
13203

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
13204

1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.426A
Mi.461B 
40 PLN
13205

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.426B
Mi.461A 
10 PLN
SOLD
13206

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
13207

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427A
Mi.462B 
50 PLN
13208

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, kompletny arkusz sprzedażny, w arkuszu komplet trzech katalogowanych błędów, drobne spękania perforacji, arkusz złożony w połowie.

Fi.428 B1-3
Mi.471
700 PLN
13209

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 14.7 z Łodzi do Kielc, stempelek polecenia, nalepka i stempelek poczty lotniczej; kielecki datownik odbiorczy z 16.7 na froncie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.428, 397
Mi.471, 430
250 PLN
13210

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
13211

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
13212

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN