13053 |
1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem". | Fi.392B6 Mi.425 |
| 100 PLN | |
13054 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 50 PLN | |
13055 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 40 PLN | |
13056 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.394 Mi.427 |
| 60 PLN | |
13057 |
1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 10.10.46 do Szkocki, stempel cenzury zagranicznej nr 3248. | Fi.395 Mi.396 |
| 36 PLN SOLD | |
13058 |
1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami ząbkowań, papierów i kolorów. | Fi.395-400 Mi.428-433 |
| 500 PLN | |
13059 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.395Icy1 nz Mi.428U |
| 600 PLN | |
13060 |
1946 list z Zabrza 20.9.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3029. | Fi.396 Mi.429 |
| 20 PLN | |
13061 |
1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 1 900 PLN | |
13062 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk. | Fi.396nz Mi.429U |
| 370 PLN | |
13063 |
1946 list z Zacisza do Kamiennej Góry, nalepka Na Odbudowę Uzdrowisk. | Fi.397 |
| 50 PLN | |
13064 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy dolnymi, a górnymi znaczkami, fotoatest Schmutz. | Fi.397by1 MK Mi.430 |
| 500 PLN | |
13065 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.397by1 nz Mi.430U |
| 400 PLN | |
13066 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.397nz Mi.430U |
| 380 PLN | |
13067 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.398, 362I, 385 Mi.431, 393I,419 |
| 500 PLN | |
13068 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony). | Fi.398, 380, 381 Mi.431, 414, 415 |
| 60 PLN | |
13069 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania. | Fi.398, 408a Mi.431, 441a |
| 30 PLN | |
13070 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.398ay1 nz Mi.431U |
| 400 PLN SOLD | |
13071 |
1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona". | Fi.399 Mi.432 |
| 50 PLN | |
13072 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.399cy1 nz Mi.432U |
| 400 PLN | |
13073 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.400, 377, 395, 396 Mi.430, 410, 428, 429 |
| 80 PLN | |
13074 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | Fi.400, 397 Mi.430, 433 |
| 100 PLN | |
13075 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, fioletowym stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
13076 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
13077 |
1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008). | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
13078 |
1946 list polecony z Wrocławia do Poznania, stempel okolicznościowy "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA", stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.401, 405 |
| 150 PLN | |
13079 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 60 PLN | |
13080 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
13081 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 "plama poza obrazem". | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 450 PLN | |
13082 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 30 PLN SOLD | |
13083 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4 Mi.436 |
| 1 300 PLN | |
13084 |
1946 obóz śmierci w Majdanku, unikalne projekty niezrealizowanych znaczków za 1 izł i 2 zł, projekty wykonano na gumowanych arkuszach po jednym w różnych kolorach razem z projektami znaczków innych wydań, w tym zrealizowanymi znaczkami serii "zabytki Gdańska", unikalne znane w pojedynczych egzemplarzach, pojedyncze podlepki między znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 28.000,- zł, gwarancja. | Fi.403E1, E2 Mi.436 |
| 14 000 PLN | |
13085 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.404 Mi.437 |
| 30 PLN | |
13086 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, fragment arkusza. | Fi.404 Mi.437 |
| 60 PLN | |
13087 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy. | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
13088 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
13089 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 15 PLN | |
13090 |
| 300 PLN | |
13091 |
1946 FDC "1 rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 100 PLN | |
13092 |
1946 list z Płocka do Poznania, prowizoryczny kasownik Płocka. | Fi.405 Mi.438 |
| 63 PLN SOLD | |