Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
12933 |
1945 wydanie prowizoryczne, parka w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Przemyśla, znaczki z nadrukiem typ 2 i typ 1, gwarancja i opis. | Fi.376d t2+1 Mi.409b |
| 1 000 PLN | |
12934 |
1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
12935 |
1945 list polecony z Trzebini do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 2070. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 40 PLN | |
12936 |
1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.377-9 Mi.410-2 |
| 220 PLN | |
12937 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
12938 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie). | Fi.379B Mi.412A |
| 30 PLN | |
12939 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.380 Mi.414 |
| 25 PLN | |
12940 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. użyty 30.9.46 w Radomiu do opłacenia przesyłki zagranicznej, ze stemplem cenzury amerykańskiej, ciekawe. | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
12941 |
1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
12942 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego. | Fi.381 Mi.415 |
| 45 PLN | |
12943 |
1945 Warszawa oskarża, 3 + 6 + 10 zł - frankatura trójkolorowa, polecona lotnicza karta pocztowa pisana po hebrajsku, datowana 28/III 46, wysłana z miejscowości Mieroszów (Friedland in Niederschlesien) noszącej wówczas nazwę Frydlant do Nowego Jorku, znaczki skasowane poprzez kreślenie na krzyż ołówkiem kopiowym, zwraca uwagę prowizoryczna erka; okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3201; odbiorcze datowniki amerykańskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.381, 383, 385 Mi.415, 417, 419 |
| 108 PLN SOLD | |
12944 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 40 PLN SOLD | |
12945 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 20 PLN | |
12946 |
1945 list polecony ze Skoczowa do Cieszyna, prowizoryczny kasownik, datownik i erka ze Skoczowa, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Berbeka. | Fi.383 |
| 135 PLN SOLD | |
12947 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, okrągły stempel cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica. | Fi.384 Mi.418 |
| 60 PLN | |
12948 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; oryginalna próba w pięknym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FFi Mi.419 |
| 3 200 PLN | |
12949 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania. | Fi.385, 377 Mi.419, 410 |
| 100 PLN | |
12950 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
12951 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok. | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
12952 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 40 PLN | |
12953 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
12954 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie okolicznościowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
12955 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, koperta z Cieszyna adresowana do Czechosłowacji. | Fi.387 Mi.420 |
| 150 PLN | |
12956 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
12957 |
1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
12958 |
1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
12959 |
1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
12960 |
1945 kartka z Katowic do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1968. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
12961 |
1945 list urzędowy z Rzeszowa 17.2.45 do Tarnobrzega, stempel cenzury wojskowej 178, gwarancja. | |
| 60 PLN | |
12962 |
1945 kartka z poczty polowej 52156 do Krakowa zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 1096. | |
| 60 PLN | |
12963 |
1945 kartka wysłana z poczty polowej 382461 do Głubczyc, przesyłka zwolniona z opłaty ze stemplem "Wojskowe bezpłatne" i stemplem cenzury wojskowej nr 980, widokówka z kolejka na Gubałówkę. | |
| 80 PLN SOLD | |
12964 |
1945 kartka z poczty polowej 83825 do poczty polowej nr 28279 zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 952. | |
| 80 PLN | |
12965 |
1945 miniaturowy miejscowy list z Warszawy 29.3.45, prowizoryczny kasownik up Warszawa 23, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 229. | |
| 72 PLN SOLD | |
12966 |
1945 poświadczenie zwrotne z Tarnowa ze stemplem biura podawczego Tymczasowego Zarządu Pocztowego w Województwie Krakowskim, stempel cenzury wojskowej nr 1670. | |
| 60 PLN | |
12967 |
1945 list ze Stanów Zjednoczonych do Czerniejewa, stempel cenzury wojskowej nr 1350. | |
| 35 PLN | |
12968 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu z Lublina do Puław, stempel prowizoryczny Puławy i cenzury wojskowej nr 1597. | |
| 40 PLN | |
12969 |
1945 polecony list urzędowy z Tarnowa do Warszawy, opłata kredytowana (stempel), poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 559. | |
| 50 PLN | |
12970 |
1945 list z poczty polowej 83681L do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 952. | |
| 60 PLN | |
12971 |
1945 list wysłany radzieckiej poczty polowej do Jabłoni, stempel cenzury wojskowej nr 39. | |
| 60 PLN | |
12972 |
1945 list służbowy pocztowy z Krakowa do Kobylanki, jako wewnątrz pocztowa korespondencja bez opłaty pocztowej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1833. | |
| 60 PLN | |