Auction 83. Overprint editions 1918-1919

10191

Fi.45IB3
Mi.43
450 PLN
10192

Fi.45IB10
Mi.43
100 PLN
10193

Fi.45II
Mi.43
1 800 PLN
10194

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.69 "duże wcięcie w S, lekko uszkodzone T i romb", wstępna faza wcięcia w S pokazana w opracowaniu Taipale'go, (inny błąd (B4) na tym znaczku Fi.26000.-), piękny stan, gwarancja i opis Taipale, Schmutz.

Fi.45II B
Mi.43
12 000 PLN
10195

1919 wydanie krakowskie, stan gabinetowy, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
80 PLN
10196

Fi.46
Mi.44
80 PLN
10197

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
10198

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
10199

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Berbeka.

Fi.46a
Mi.44a
80 PLN
10200

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44a
80 PLN
10201

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IVA typ 3, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.46a
Mi.44a
60 PLN
10202

Fi.46a
Mi.44a
40 PLN
10203

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Jungjohann.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
10204

Fi.46aB
Mi.44
180 PLN
10205

Fi.46aB
Mi.44
160 PLN
10206

Fi.46aB
Mi.44
240 PLN
10207

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46aa
Mi.44a
25 PLN
10208

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem IV formy, gwarancja i oznaczenie odmiany.

Fi.46ab
Mi.44a
27 PLN
10209

1919 wydanie krakowskie, dwa znaczki za 2 kr. w kolorach szarawoniebieskim i jasnoszarawoniebieskim z litograficznym nadrukiem formą IV, po jednym śladzie podlepki, gwarancja Sutcliffe, firmowa Saliker i Mikstein.

Fi.46ab, ac
Mi.44
90 PLN
10210

Fi.46b
Mi.44b
200 PLN
10211

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnoróżowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 2, stan gabinetowy, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.47a
Mi.45
800 PLN
10212

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, piękny stan, gwarancja Witkowski, Schmutz.

Fi.47a
Mi.45
300 PLN
10213

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem pierwszej formy IVA typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
650 PLN
10214

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 2, stan gabinetowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
10215

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 5, stan gabinetowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
10216

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
10217

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, piękny stan, wiedeńska sygnatura, gwarancja Mikulski.

Fi.47b
Mi.45
1 000 PLN
10218

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z nadrukiem formą IVB, poz.8 z błędem "POEZTA", w ładnym stanie z lekkim śladem po podlepce, gwarancje Landre, Mikulski, kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.48 B7
Mi.46
2 000 PLN
10219

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 8 z błędem "Poezta", gwarancja Miszczak.

Fi.48B7
Mi.46
1 200 PLN
10220

Fi.48B7
Mi.46
1 200 PLN
10221

Fi.48aB6
Mi.46
1 500 PLN
10222

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze żółtawozielonym z nadrukiem formy IVB z poz.15, stan gabinetowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48b
Mi.46
1 500 PLN
10223

Fi.48bB8
Mi.46
1 800 PLN
10224

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z nadrukiem formy IIC z poz. kolejno; 90, 58, 27, 14 i 96, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.50-4
Mi.49-53
650 PLN
10225

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - niebieskozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., wszystkie ładnie kasowane w Krakowie, gwarancje z opisem formy - IIC i pozycji Sutcliffe (2), Mikstein (3), Rachmanow (2) i Schmutz (3).

Fi.50-54
Mi.49-53
900 PLN
10226

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w bardzo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife (5), Bojanowicz (2), Mikstein (4), Rachmanow(1), Witkowski (1), Junfjohann (1), Schmutz(4); najdroższy za 10 h. gwarancja z opisem IIC54 Schmutz.

Fi.50-54
Mi.49-53
1 800 PLN
10227

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 18-19, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.51
Mi.50
180 PLN
10228

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 7, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.51a
Mi.50
40 PLN
10229

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 89, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.51a
Mi.50
40 PLN
10230

1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 4 hal w kolorze jasnozielonym z nadrukiem formą IIC z błędem na poz.47 "POCZT POLSK ", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.51b B9
Mi.50
500 PLN