Auction 83. Overprint editions 1918-1919

10151

Fi.43
Mi.41
35 PLN
10152

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem z błędem na poz.31 "mocno uszkodzone obie litery P", ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.43 B
Mi.41
65 PLN
10153

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.61 "mocno uszkodzony romb", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
150 PLN
10154

Fi.43 B+B+B
Mi.41
700 PLN
10155

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.44 "cienkie Z", kasowany na wycinku, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B1
Mi.41
80 PLN
10156

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z pięknie wykształconym błędem na poz.30 "uszkodzone A", bardzo ładny stan, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
300 PLN
10157

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
10158

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
10159

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
10160

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
10161

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
10162

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
10163

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", praktycznie nie widoczne ślady po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
120 PLN
10164

Fi.43B3
Mi.41
150 PLN
10165

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43No
Mi.41K
2 400 PLN
10166

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.43No
Mi.41K
1 300 PLN
10167

Fi.43No
Mi.41K
1 500 PLN
10168

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.96, w bardzo ładnym stanie (Fi.3300.-), gwarancja i opis Falkowski.

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
10169

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.59, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein, podwójna gwarancja i kopia fotoatestu (wspólnego z 25 hal.) Mikulski.

Fi.44
Mi.42
5 000 PLN
10170

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystyczna usterką w postaci uszkodzonych liter P, gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.44
Mi.43
4 500 PLN
10171

1919 wydanie krakowskie - FAŁSZERSTWO, znaczek za 90 hal. z fałszywym nadrukiem formą VB poz.11, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, kopia metryczki z opisem fałszerstwa sygnowanej Schmutz, na odwrocie stempelki FALSUM / Schmutz.

Fi.44 FFi
Mi.42
50 PLN
10172

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", delikatne ślady po dwóch podlepkach, poza tym w bardzo ładnym stanie opisanym w ateście, bardzo rzadki błąd przedrukowany w ilości około 100 sztuk, fotatest Mikulski.

Fi.44B1
Mi.42
14 500 PLN
10173

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
10174

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Krosna.

Fi.45I
Mi.43
150 PLN
10175

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
10176

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
10177

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
10178

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
10179

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, ślady po podklejeniu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.43
40 PLN
10180

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.54 (Fi.300.-), poza widocznym na skanie bardzo lekkim zgięciem na górnym marginesie po prawej w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
10181

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
10182

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32 i 42,parka oprócz właściwego nadruku posiada nadruk tak zwany na "sucho" bez nałożonej farby drukarskiej, "suchy" nadruk jest widoczny jest w postaci wtłoczenia nadruku w papier znaczka i śladowe w niektórych miejscach pozostałości farby drukarskiej z poprzednich nadruków, arkusz musiał być dwa razy przedrukowany zapewne przez niesprawność maszyny drukarskiej, raz na "sucho" i raz otrzymał normalny nadruk, znaczki z swego rodzaju podwójnym nadrukiem, osobliwość i rzadkość, fotoatest Schmutz.

Fi.45I
Mi.44
19 501 PLN
10183

Fi.45IB
Mi.43
140 PLN
10184

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
10185

Fi.45IB1
Mi.43
190 PLN
10186

Fi.45IB1
Mi.43
450 PLN
10187

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
10188

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.29/40, prawy górny znaczek z bardzo rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", bardzo lekkie zmatowienie po podlepce (Fi.500.-), gwarancja Mikstein, pozostałe z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki (Fi.900.-), cena wywoławcza bez dopłaty 50% za błąd w wielobloku, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.45I B3
Mi.43
1 400 PLN
10189

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN
10190

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", bardzo ładny stan z jedną podlepką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45IB3
Mi.43
300 PLN