Auction 83. Overprint editions 1918-1919

10071

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
10072

Fi.36
Mi.35
2 800 PLN
10073

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49 na wycinku, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
10074

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", unieważniony rzadszym na tej wartości kasownikiem TARNÓW, gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski.

Fi.36 B1
Mi.35
900 PLN
10075

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
10076

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rachmanow i Jungjohann, fotoatest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
12 000 PLN
10077

Fi.37II
Mi.36
7 000 PLN
10078

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
10079

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal na opłaconym zgodnie z taryfą liście wysłanym 3.II z Bielska do Czech; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.38
Mi.48
500 PLN
10080

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z brzegowym błędem "pionowa kreska po lewej" i dodatkowo "uszkodzona litera P w POLSKA", lekki mikroskopijny ślad po podlepce, sygnowany Tiebauer, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.38 B
Mi.48
135 PLN
10081

Fi.38 B
Mi.48
1 200 PLN
10082

Fi.38 B
Mi.48
1 200 PLN
10083

Fi.38No
Mi.48K
360 PLN
10084

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. w kolorze szarofioletowym z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.66 "mocno uszkodzone obie litery P", ładny stan, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
2 000 PLN
10085

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, podobny błąd katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.1800.-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz.37, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
2 000 PLN
10086

Fi.40
Mi.38
200 PLN
10087

Fi.40
Mi.38
90 PLN
10088

Fi.40
Mi.38
400 PLN
10089

Fi.40
Mi.38
140 PLN
10090

Fi.40
Mi.38
130 PLN
10091

Fi.40
Mi.38
150 PLN
10092

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.64, piękny stan, gwarancja Gryżewski, z opisem Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
5 500 PLN
10093

Fi.40 Np
Mi.38
10 000 PLN
10094

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
280 PLN
10095

Fi.40No
Mi.38K
4 800 PLN
10096

Fi.41
Mi.39
50 PLN
10097

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.40 oryginalnie kasowany w Zakopanem gdzie znaczki te były w obiegu, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
10098

Fi.41
Mi.39
60 PLN
10099

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.41
Mi.39
160 PLN
10100

Fi.41
Mi.39
80 PLN
10101

Fi.41
Mi.39
70 PLN
10102

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47-48, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.41
Mi.39
250 PLN
10103

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.91 (Fi.200.-), bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41
Mi.39
200 PLN
10104

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.65, dwa zgięcia na gumie; niby bez (Fi.200.-), ale liczony jak słabszy podlepkowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
10105

Fi.41
Mi.39
40 PLN
10106

Fi.41B1
Mi.39
350 PLN
10107

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
10108

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
10109

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "dwukropek", gwarancja Bojanowicz.

Fi.41B2
Mi.39
400 PLN
10110

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
50 PLN