The new auction will start soon

Auction 83. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9991

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Ryblewski.

Fi.22b
200 PLN
9992

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
9993

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
9994

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
9995

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
220 PLN
9996

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 12 3/4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23a
Mi.23A
60 PLN
9997

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia 23.1.19 do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania i prezencja, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23a
4 800 PLN
9998

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
140 PLN
9999

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
10000

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 11 1/2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23b
Mi.23B
380 PLN
10001

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem (niedodrukiem) nadruku, ząbkowanie 11,5.

Fi.23b
Mi.23B
80 PLN
10002

1918 drugie wydanie lubelskie, niekatalogowany znaczek z silnym abklaczem na odwrocie, ząbkowanie 11,5.

Fi.23b
Mi.23B
300 PLN
10003

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½ z obiegu pocztowego z Piotrkowa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23b
Mi.23B
60 PLN
10004

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa, brzegowe uszkodzenie nadruku, gwarancja.

Fi.23
Mi.23
40 PLN
10005

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
30 PLN
10006

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
10007

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
120 PLN
10008

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
10009

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
10010

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
30 PLN
10011

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
10012

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
70 PLN
10013

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem na zagniecionym papierze - w efekcie nominał w połowie zamiast na dole znaczka oraz miejscowe braki nadruku, bardzo ciekawe, ze względu na brak znaczków nawet tak uszkodzone zaliczono do nakładu i skierowano do eksploatacji, gwarancja Schmutz.

Fi.24 MK
400 PLN
10014

1918 drugie wydanie lubelskie, ślad po zagięciu narożnika, gwarancja Berbeka.

Fi.25
Mi.25II
35 PLN
10015

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.25
Mi.25I 
45 PLN
10016

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I
40 PLN
10017

1918 drugie wydanie lubelskie, list z Hrubieszowa 24.1.19 do Lublina, opłata według podwyższonej taryfy pocztowej, która obowiązywała do 8.1.19, uszkodzony brzeg koperty.

Fi.25a
Mi.25I
1 200 PLN
10018

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
10019

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
10020

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.25aB17
Mi.25I
80 PLN
10021

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem odwróconym - typ z beleczkami zasłaniajacymi stary nominał (Fi.450.-), ładny stan, przedwojenne sygnatury, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.25a No
Mi.25I
360 PLN
10022

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis.

Fi.25b
Mi.25I
100 PLN
10023

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.450.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kwaśniewski, z opisem Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
320 PLN
10024

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
80 PLN
10025

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.40 "brak TA i prawej kreski" (Fi.540.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I 
380 PLN
10026

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, prawy brzegowy z błędem "brak liter TA" (Fi.1980.-), gwarancja.

Fi.25b B10
Mi.25I 
1 200 PLN
10027

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25bB10
Mi.25I
150 PLN
10028

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z błędem B17 (uszkodzone O w wyrazie Polska), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.25b B17
Mi.25I
380 PLN
10029

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na lewym brzegu, gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II 
320 PLN
10030

1918 drugie wydanie lubelskie, NIEZNANY DO TEJ PORY NA LIŚCIE UŻYTKOWYM Z ORYGINALNEGO OBIEGU ZNACZEK za 45/80 hal Z GWIAZDKAMI; list polecony wysłany 20.I z Radomia do Warszawy, ofrankowany znaczkiem za 45/80 hal i parką znaczków za 3/15 hal, opłacony zgodnie z obowiązującą taryfą 50 hal (25 hal list + 25 hal polecenie), przewyższenie opłaty o 1 hal wynikało z braku znaczków o nominale 5 hal w tym wydaniu; znaczki skasowane unarodowionym poprzez wycięcie niemieckojęzycznego tekstu okupacyjnym austriackim datownikiem RADOM, numer przesyłki dopisano ręcznie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (podklejone rozdarcie koperty); fotoatest Schmutz.

Fi.26, 21
Mi.25II, 21
15 000 PLN