The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12184

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
12185

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
12186

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
12187

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie brak tekstu I.

Fi.Fcp2I
45 PLN
SOLD
12188

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie tekst V.

Fi.Fcp2I
50 PLN
12189

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, plamy, na odwrocie tekst VII.

Fi.Fcp2I
50 PLN
12190

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, uszkodzone H w POSTSACHE, na odwrocie tekst XXIV.

Fi.Fcp2I
45 PLN
SOLD
12191

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst Va.

Fi.Fcp2II
400 PLN
12192

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst XIII.

Fi.Fcp2II
400 PLN
12193

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst XXII.

Fi.Fcp2II
1 000 PLN
12194

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
6 000 PLN
12195

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróżnikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 400 PLN
12196

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
12197

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.


40 PLN
12198

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
12199

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Włochy przez Pruszków do Nowego Sącza.


40 PLN
12200

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Bukowina przez Dunajec do Nowego Sącza.


40 PLN
12201

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
12202

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN