Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
12064 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie. | Fi.86 ark. |
| 160 PLN | |
12065 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie. | Fi.87 ark. |
| 160 PLN | |
12066 |
1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie. | Fi.89-91 |
| 30 PLN | |
12067 |
1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu. | Fi.89-91 Pw3 |
| 30 PLN | |
12068 |
1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91 Pw3 |
| 30 PLN | |
12069 |
1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG - w tym dwa znaczki marginesowe, tak jak ocalały, na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Fi.9000.-); pochodzą z jednego z dwóch kompletów nieząbkowanych arkuszy, które dotarły do Agencji Filatelistycznej w Krakowie z Staatsdruckerei Wien; były przylepione do paczek z arkusikami poszczególnych wartości; arkusze odklejono, a kilka serii przylepiono zwykłym klejem na koperty i ostemplowano datownikiem Agencji (Versandstelle) "Krakau 3 26.10.43", wycinki z kasowanymi znaczkami pochodzą właśnie z takich kopert; istnieje komplet kopert z paskami trzech ciętych znaczków i gapą na górnym marginesie; większość znaczków pozostała czysta, gwarancja. | Fi.89-91 nz Mi.89-91U |
| 8 000 PLN | |
12070 |
1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
12071 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie. | Fi.92-95; 22 |
| 30 PLN | |
12072 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo 3.X w Lublinie. | Fi.92-95; 24 |
| 30 PLN | |
12073 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta). | Fi.92-95; 24 |
| 50 PLN | |
12074 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 30 PLN | |
12075 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | Fi.96-100 ark. |
| 600 PLN | |
12076 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
12077 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym. | Fi.96-100; 35 |
| 60 PLN | |
12078 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp8 |
| 50 PLN | |
12079 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp9 |
| 50 PLN | |
12080 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro). | Fi.Cp9a-c Mi.P12/01-03 |
| 100 PLN | |
12081 |
1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN SOLD | |
12082 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy wysłany 27.5 z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | Fi.U14,19 |
| 630 PLN SOLD | |
12083 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla; przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko. | Fi.VIIc |
| 500 PLN | |
12084 |
1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.629-632, 307 |
| 100 PLN | |
12085 |
1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40. | |
| 60 PLN | |
12086 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
12087 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
12088 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca. | |
| 40 PLN | |
12089 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
12090 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
12091 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
12092 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
12093 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
12094 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 50 PLN | |
12095 |
1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX. | Fi.41, 66; 33 |
| 40 PLN | |
12096 |
1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego. | Fi.75, Fp1c |
| 20 PLN | |
12097 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V. | Fi.76; 31 |
| 20 PLN | |
12098 |
1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw3 |
| 40 PLN | |
12099 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Fi.101-03; 30 |
| 20 PLN | |
12100 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
12101 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, rzadko spotykany arkusik z błędami na poz.4 i poz.9 "brak kropki po 24 w dacie" - sektor II/3; górny i lewy margines arkusika delikatnie ponadginane (nie połamane); gwarancja (Fi.900.-). | Fi.Ark.104 B2 |
| 700 PLN | |
12102 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 150 PLN | |
12103 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.104; 31 |
| 100 PLN | |