The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12024

1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.67
240 PLN
12025

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
40 PLN
12026

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 2 gr. złożony w połowie.

Fi.71 ark.
80 PLN
12027

1941-2 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, paski znaczków ciętych z napisem na górnym marginesie, brak znaczków za 0,16, 0,48 i 1,20 zł.

Fi.71-5, 77-81, 83-86, 88nz
1 000 PLN
12028

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
600 PLN
12029

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
12030

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

Fi.71-82 Pw1
120 PLN
12031

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa wysłana 10.11.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienstpost" (służbowa) uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości, która została pobrana od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
200 PLN
12032

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.72 ark.
50 PLN
12033

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.74 ark.
50 PLN
12034

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej VESTA, przesłany miejscowo 28.9.1944 w Krakowie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
40 PLN
12035

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr - frankatura pojedyncza (Mi.200 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.12.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
120 PLN
12036

1941 list nadany w agencji pocztowej w Broniszowie przez Kraków do Niemiec.

Fi.Ck1
50 PLN
12037

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
200 PLN
12038

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.4.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
12039

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
50 PLN
12040

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
12041

1941 całostka z obiegu pocztowego z warszawy do Mińska mazowieckiego, długość napisu POSTKARTE 40 mm.

Fi.Cp5II
250 PLN
12042

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
12043

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp71
50 PLN
12044

1941 znaczek doręczeniowy za 20 gr., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
150 PLN
12045

1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski.

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
200 PLN
SOLD
12046

1941 list pobraniowy wysłany 3.12.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn; z pośrednictwa Repki po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr. przesyłkę dostarczono odbiorcy (Fi.1800.-); na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942, a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
12047

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", kasownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
12048

1941 zagraniczny lotniczy list polecony, wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja.


320 PLN
12049

1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


200 PLN
12050

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
12051

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
12052

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.1200.-); gwarancja Schmutz.

Fi.10
1 000 PLN
12053

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
12054

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
12055

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
50 PLN
12056

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
40 PLN
12057

1942 front listu nadanego w agencji pocztowej w Kąkolewnicy przez Radzyń Podlaski do Łaska.

Fi.45
20 PLN
12058

1942 WHW SPENDENMARKE 1941-1942 - znaczek kwestarski NSDAP za 20 gr dochód ze sprzedaży którego, przeznaczony był na pomoc zimową (dla Niemców), list polecony z Nowego Sącza do Krakowa wysłany 11.V.53!!! - data w datowniku całkowicie błędnie nastawiona, datownik odbiorczy z 12.4.42 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45, 79
240 PLN
12059

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
12060

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
12061

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łabunie przez Tomaszów Lubelski do Krakowa.

Fi.78
40 PLN
12062

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
50 PLN
12063

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN