Auction 82. Overprint editions 1918-1919

1429

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
1430

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
1431

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
1432

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB z charakterystycznymi błędami na poz. 58 "odłamana prawa końcówka litery T i lewa nóżka w ostatniej literze A", lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
7 000 PLN
1433

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1434

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1435

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1436

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
1437

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1438

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1439

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1440

1919 wydanie krakowskie, znaczek z brakiem górnej części nadruku, najprawdopodobniej druk na zagiętym narożniku arkusza, rzadkie i osobliwe, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
2 250 PLN
1441

Fi.38
Mi.48
300 PLN
1442

1919 wydanie krakowskie, znaczek z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 500 PLN
1443

Fi.38
Mi.48
250 PLN
1444

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "litera O w POCZTA uszkodzona u dołu przez tzw. gwóźdź", gwarancja Mikstein.

Fi.38 B
Mi.48
2 000 PLN
1445

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIB z poz. 99, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.39a
Mi.37
6 000 PLN
1446

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, podobny błąd katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.8000.-), błąd ten występuje w różnych fazach na niektórych znaczkach z 2 i 7 kolumny arkusza przedrukowanych II formą, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
4 000 PLN
1447

Fi.40
Mi.38
90 PLN
1448

Fi.40
Mi.38
90 PLN
1449

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
1450

Fi.40
Mi.38
220 PLN
1451

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
1452

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z obiegu pocztowego z Łańcuta z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7-8, znaczek z poz. 7 z niekatalogowaną jeszcze usterką druku w postaci braku dolnej części litery P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
280 PLN
1453

Fi.40
Mi.38
400 PLN
1454

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
400 PLN
1455

Fi.40
Mi.38
140 PLN
1456

Fi.40
Mi.38
130 PLN
1457

Fi.40
Mi.38
350 PLN
1458

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27, gwarancja Petriuk.

Fi.40
Mi.38
300 PLN
1459

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
220 PLN
1460

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 44 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Ways.

Fi.40 No B1
Mi.38
8 000 PLN
1461

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
280 PLN
1462

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23-24, prawy znaczek z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.40B1
Mi.38
1 000 PLN
1463

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
1464

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 74, gwarancja Łaszkiewicz, Mikstein.

Fi.40No
Mi.38K
2 000 PLN
1465

Fi.40No
Mi.38K
4 800 PLN
1466

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1467

Fi.41
Mi.39
36 PLN
1468

Fi.41
Mi.39
60 PLN