The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 82. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1349

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
80 PLN
1350

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25bB10
Mi.25I
150 PLN
1351

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z błędem B17 (uszkodzone O w wyrazie Polska), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.25b B17
Mi.25I
380 PLN
1352

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na lewym brzegu, gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II 
320 PLN
1353

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.26B15
Mi.25II
25 PLN
SOLD
1354

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
1355

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Krawczyk.

Fi.27a
Mi.26
35 PLN
1356

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
1357

1918 drugie wydanie lubelskie, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
1358

1918 drugie wydanie lubelskie, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja Miszczak.

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
1359

1918 drugie wydanie lubelskie, parka kasowanych znaczków za 50/60 hal., prawy z błędem "brak kropki po HAL", sygnowane F.Sambor LUBLIN, gwarancja.

Fi.27a+27a B5
Mi.26
160 PLN
1360

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z bardzo dużym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, ładny stan zachowania, sygnowany Rachmanow, gwarancja.

Fi.27a B
Mi.26
120 PLN
1361

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. ze znacznym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Ryblewski.

Fi.27a B
Mi.26 
150 PLN
1362

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
1363

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
1364

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
1365

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo z błędem "brak kropki po HAL" (Fi.900.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.27a No B5
Mi.26 
600 PLN
1366

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, stan gabinetowy, gwarancja i opis.

Fi.27b
Mi.26
1 200 PLN
1367

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
70 PLN
1368

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z błędem na poz.20 "brak liter TA w POCZTA", ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B10
Mi.27
120 PLN
1369

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1200.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz

Fi.28 No
Mi.27 
800 PLN
1370

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem, jeden w położeniu odwróconym (Fi.12000.-), dodatkowo nadruk odwrócony z podobnym do B11 błędem "uszkodzone T w POCZTA" za który katalog przewiduje 50% dopłaty, piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.28 Non
Mi.27 
10 800 PLN
1371

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.26
400 PLN
1372

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
1373

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz (fi. 4.800,-).

Fi.28No
Mi.27K 
3 500 PLN
1374

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
300 PLN
1375

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
1376

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce (Fi.550.-), gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28 
500 PLN
1377

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, doskonały stan, Fischer 1.650,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
SOLD
1378

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
1379

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 2 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.


121 PLN
SOLD
1380

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 6 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.


100 PLN
SOLD
1381

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 5 hal. z nadrukiem podwójnym dwustronnym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu, załamany jak widać na skanie.


50 PLN
SOLD
1382

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.79, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Sutcliffe, Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 200 PLN
1383

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 65 (Fi.4200.-), bardzo ładny stan, podwójna gwarancja (stara i nowa) z opisem Mikstein.

Fi.30
Mi.29
4 200 PLN
1384

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.30
Mi.29
3 800 PLN
1385

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
1386

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
1387

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.31
Mi.30
1 300 PLN
SOLD
1388

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN