Auction 82. Overprint editions 1918-1919

1389

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 63 (Fi.1800.-), sygnatura firmowa PHILATELIA KRAKÓW, sygnatura, gwarancja i oznaczenie Jungjohann BPP.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
1390

Fi.31 B
Mi.30
4 500 PLN
1391

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz. 47 "uszkodzone obie litery P lekko w POCZTA oraz znacznie w POLSKA", sygnatury PHILATELIA KRAKÓW, DOMAR, POLONUS i inne, gwarancja Richter, z oznaczeniem pozycji Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
2 700 PLN
1392

Fi.32I
Mi.31
2 200 PLN
1393

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, z oznaczeniem Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
1394

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 i 17, znaczek z poz. 7 z jeszcze nie katalogowanym błędem w postaci ściętej litery P w POCZTA, znaczek z poz. 17 z silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.32I
Mi.31
324 PLN
1395

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
1396

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84 z ciekawą usterką w postaci nie pełnego odbicia litery L w POLSKA, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
550 PLN
1397

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
450 PLN
1398

Fi.32I
Mi.31
450 PLN
1399

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1400

Fi.32I, 38, 38No
Mi.31, 48, 48K
1 000 PLN
1401

1919 wydanie krakowskie, miejscowy list ekspresowy z Krakowa 10.2.19 o charakterze filatelistycznym, wewnątrz koperty ekspertyza prof. Miksteina potwierdzająca autentyczność znaczków.

Fi.32I, 38, 41, 42, 45I, 50c, 51a, 52a, 54b, D3
1 000 PLN
1402

Fi.32I
Mi.31
360 PLN
1403

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 18, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
1404

Fi.32II
Mi.31
340 PLN
1405

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 92, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1406

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem pierwszą formą z poz. 50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 400 PLN
1407

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, znaczek w idealnym stanie i co rzadkie z jedną małą pieczątką własnościową bez gwarancji, fotoatest z szczegółowym opisem nadruku Schmutz.

Fi.33
Mi.32
4 500 PLN
1408

Fi.34
Mi.33
600 PLN
1409

Fi.34
Mi.33
180 PLN
1410

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19-20, doskonały stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.34
Mi.33
800 PLN
1411

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 71, poprawiana guma, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
115 PLN
1412

Fi.34
Mi.33
300 PLN
1413

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
400 PLN
1414

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
1415

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34B1
Mi.33
500 PLN
1416

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
1417

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek w pięknym stanie, znaczków z tym błędem przedrukowano około 150 sztuk, gwarancja Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.34B2
Mi.33
2 800 PLN
1418

Fi.35
Mi.34
270 PLN
1419

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2, ślad po zmytej podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
160 PLN
1420

Fi.35
Mi.34
450 PLN
1421

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
1422

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
210 PLN
1423

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 96 z mocno uszkodzonym P w POCZTA unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
1424

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
1425

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82 z charakterystyczną usterką litery A w POLSKA opisaną w ateście, czysta guma bez żadnych pieczątek, stan idealny , fotoatest Schmutz.

Fi.36
Mi.35
3 650 PLN
1426

Fi.36
Mi.35
2 800 PLN
1427

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 10 unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
1428

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN