The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 82. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6438

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142 
20 PLN
6439

1972 rocznik kopert FDC (Fi.122,50).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
85 PLN
6440

1972 rocznik znaczków czystych (Fi.106,70).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
70 PLN
6441

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 265 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
200 PLN
6442

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158 
40 PLN
6443

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką, co rzadkie z oznaczeniem sektora ( długa pozioma kreska w lewym rogu ).

Fi.2012
Mi.2159
140 PLN
6444

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
6445

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
6446

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.2012Pw
Mi.2159Zf
150 PLN
6447

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
6448

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
6449

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
6450

1972 Mikołaj Kopernik, znaczki drukowane z rolki, paski czterech sztuk w tym po jednym z numerem na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
40 PLN
6451

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
6452

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
6453

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108,-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
95 PLN
6454

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.100,50).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
6455

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
6456

1973 30-lecie LWP, rzadki znaczek bez druku barwy niebieskozielonej i fioletowoniebieskiej, gwarancja Petriuk.

Fi.2130s
Mi.2277F 
650 PLN
6457

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.46ND
Mi.Bl.56SD
20 PLN
6458

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 1973 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
6459

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK.


100 PLN
6460

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
6461

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.114,70).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
6462

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 191 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
160 PLN
6463

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
6464

1974 zestaw 3 artystycznie ilustrowanych kopert skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce żeglarskiej; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2171
Mi.2318 
30 PLN
6465

1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.2181Pw
Mi.2328Zf
30 PLN
6466

1974 karnet - "30-LECIE MILICJI OBYWATELSKIEJ I SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA".

Fi.2190
Mi.2337 
25 PLN
6467

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
50 PLN
6468

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


30 PLN
6469

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - niekatalogowany; dobry stan zachowania.

Fi.6l (2246-47)
Mi.2393-94
120 PLN
6470

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
6471

1975 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażnym złożony w połowie.

Fi.2206 ark.
Mi.2353
25 PLN
6472

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
6473

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
6474

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
6475

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
60 PLN
6476

1975 30 lat ONZ, znaczek za 4 zł. z silnym przesunięciem kolorów niebieskiego i brązowego, gwarancja.

Fi.2243 MK2
Mi.2390 
400 PLN
6477

1975 ochrona zabytków, znaczek z rolki z numerem na odwrocie.

Fi.2267
Mi.2414
10 PLN