The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 82. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6638

1985 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


25 PLN
6639

1985 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


25 PLN
6640

1985 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
6641

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


25 PLN
SOLD
6642

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


15 PLN
6643

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


10 PLN
SOLD
6644

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


15 PLN
SOLD
6645

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


15 PLN
SOLD
6646

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


15 PLN
SOLD
6647

1985 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


35 PLN
SOLD
6648

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.127-8(84-5), bl.86, bl.130(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
6649

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.74,20).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
60 PLN
6650

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
40 PLN
6651

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
6652

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
6653

1986-2000 poczet królów i książąt polskich, zestaw wszystkich wydanych znaczków i całostek, w tym znaczki marginesowe z numerami arkusza i nazwą serii na marginesie, znaczki katalogowane z pustopolami, koperty FDC, dwa makulaturowe znaczki i dwie kopert, na ilustracji wszystkie koperty i część znaczków.


200 PLN
6654

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
6655

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
180 PLN
6656

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
6657

1987 polska stacja antarktyczna, niekatalogowany błędnodruk znaczka za 10 zł. z przesuniętymi w lewo kolorami: zielonym - lekko i niebieskim - mocniej, gwarancja.

Fi.2930 MK
Mi.3078 
400 PLN
6658

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
40 PLN
6659

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
6660

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
6661

1987 III wizyta Jana Pawła II w Polsce, czworoblok znaczków za 15 i 45 zł., prawy górny z błędem "wyszczerbione k", gwarancja.

Fi.2951+2952 B1
Mi.3099-100 
40 PLN
6662

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
25 PLN
6663

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
6664

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
6665

1987 300. rocznica śmierci Jana Heweliusza, parka znaczków za 15 zł, prawy z błędem "chmurka przy sekstansie", gwarancja Krawczyk.

Fi.2968 B1
Mi.3116
72 PLN
SOLD
6666

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
175 PLN
6667

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
6668

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
6669

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
6670

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
6671

1987 "XXII MIĘDZYNARODOW WYSTAWA PSÓW RASOWYCH" Poznań 2, karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X; temat - PIES.

Fi. Cp963
10 PLN
6672

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok stemplowany rzadkim stemplem okolicznościowym.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
6673

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
6674

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
6675

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
320 PLN
6676

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
6677

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.136(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN