Auction 82. Polish People's Republic 1952-1989

6318

Fi.1044-46 ND
Mi.1188-90 Schwarzdr.
25 PLN
6319

1966 "IV POLSKA WYPRAWA W HINDUKUSZ", kasownik okolicznościowy na kopercie Uniwersytetu Jagiellońskiego, przesłanej miejscowo 11.VII w Krakowie.

Fi.1452
Mi.1601
20 PLN
6320

1966 Kongres Techników Polskich, 20.rocznica nacjonalizacji przemysłu, XXXV Międzynarodowe Targi Poznańskie, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, z przywieszkami z lewej (ew.dół) i prawej (ew.góra) i bez przywieszki, czyste.

Fi.1504-05, 1526-31
Mi.1653-54, 1674-79
60 PLN
6321

1966 Kongres Techników Polskich i 20. rocznica nacjonalizacji przemysłu, rzadka seria w arkuszach sprzedażnych, arkusze zagięte w połowie, arkusz Fi.1505 zagięty jak na ilustracji na górze.

Fi.1504-5 ark.
Mi.1653-4
350 PLN
6322

1966 rocznik kopert FDC (Fi.100,70).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
6323

1966 rocznik znaczków czystych (Fi.88,40).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
6324

1966 zwierzęta kopalne - kręgowce, znaczek z usterką druku w postaci pionowej smugi.

Fi.1506MK
Mi.1655
50 PLN
6325

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, komplet arkusików 10-znaczkowych, kasowane z gumą (Fi.280.-).

Fi.1516-23
Mi.1665-72
220 PLN
6326

1966 mistrzostwa świata w piłce nożnej, znaczek cięty za 13,50+1,50 zł. z błędem "kropka na lewym marginesie", gwarancja Falkowski.

Fi.1524 B
Mi.Bl.38
20 PLN
6327

1966 20. rocznica nacjonalizacji przemysłu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy szarej wychodzącym poza znaczek.

Fi.1527MK
Mi.1675
175 PLN
6328

1966 35. Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, fotoatest Ceremuga.

Fi.1530MK
Mi.1679F
550 PLN
6329

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, lewy górny znaczek z usterką "plama pod prawym kolanem".

Fi.1532
Mi.1680
60 PLN
6330

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, znaczek za 60 gr z błędem "przerwana pióro w ogonie" (4 pozycja w arkuszu 3 sektora) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1541 B1
Mi.1689
40 PLN
6331

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik z błędem na znaczku z poz.4 "przerwane pióra ogonie", w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.1541-2 B1
Mi.Klb.1689-90
100 PLN
6332

1966 tysiąclecie państwa polskiego, seria w arkusikach, idealny stan zachowania.

Fi.1541-4 ark.
Mi.1689-92
50 PLN
6333

1966 tysiąclecie państwa polskiego, seria w arkusikach, w tym znaczek z błędem "przerwane pióro w ogonie orła", idealny stan zachowania.

Fi.1541-4, 1541B1
Mi.1689-92
72 PLN
6334

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, UNIKALNA MAKULATURA arkusik znaczków za 60 gr z błędem rozkroju - arkusz drukarski podczas rozcinania na ozdobne arkusiki sprzedażne przesunął się w maszynie przez co powstał arkusik o właściwym wymiarze, ale ze znacznie przesuniętym w pionie cięciem, nie wiadomo ile arkusików z dziewięciosektorowego arkusza drukarskiego przeszło przez kontrolę jakości druku, ponieważ do tej pory nie odnotowano istnienia podobnego egzemplarza może to być jedyny z teoretycznie dziewięciu, jeśli nawet kontrolę przeszło kilka z nich znaczki mogły zostać zużyte pocztowo gdyż po wyrwaniu ich z arkusików błędu rozkroju nie widać; katalog Fischera odnotowuje jedynie innego rodzaju makulaturę tego arkusika - brak ząbkowania pionowego z lewej strony skrajnych znaczków i wycenia go na 4000.-; walor w dobrym stanie zachowania, złoto bez przebarwień.

Fi.1541-42 MK(4)
Mi.1689-90
2 000 PLN
6335

1966 tysiąclecie państwa polskiego, arkusika ze znaczkiem z błędem "przerwane pióro w ogonie orła", idealny stan zachowania.

Fi.1541B1
Mi.1689
50 PLN
6336

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik znaczków za 2,50 zł. z unikalnym błędem brak koloru czarnego czyli napisów TYSIĄC LAT / ozdobnik / PAŃSTWA / ozdobnik / POLSKIEGO / POLSKA oraz sygnatur (Fi.-.-); znana jest nieząbkowana próba barw czerwonej i złotej znaczka za 60 gr. bez suchego tłoczenia, ale błędnodruk gumowanych znaczków z suchym tłoczeniem o nominałach 2,50 zł. jest oferowany PO RAZ PIERWSZY i to w formie kompletnego 10-znaczkowego arkusika, z atestu "Atestowany arkusik jest w bardzo dobrym stanie zachowania, bez plam ani utlenień. Posiada oryginalną gumę bez podlepek ani ich śladu.", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.1543-44 MK3
Mi.1691-92
16 000 PLN
6337

1966 dożynki, znaczek z brakiem druku barwy srebrnej - brak napisu POLSKA, gwarancja Wiatrowski.

Fi.1545s
Mi.1693F
550 PLN
6338

1966 dożynki, znaczek za 60 gr. bez barwy srebrnej - nominału i napisu DOŻYNKI (Fi.600.-), nieco pognieciony, ale walor pochodzi z makulatury, gwarancja Ryblewski.

Fi.1546 MK
Mi.1694 F
800 PLN
6339

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny.

Fi.1548
Mi.1696
20 PLN
6340

Fi.1549
Mi.1697
20 PLN
6341

Fi.1553
Mi.1701
15 PLN
6342

1966 turystyka, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.1557-65
Mi.1705-13
70 PLN
6343

1966 turystyka, znaczek drukowany na połączeniu taśm papieru - brak części rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.1564
Mi.1712
1 000 PLN
6344

1966 Kongres Kultury Polskiej, odmiany papieru.

Fi.1566
Mi.1714
10 PLN
6345

1966 ptaki leśne, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.1570-78
Mi.1718-26
400 PLN
6346

1966 badanie kosmosu, znaczek bez druku barwy czarnej i jasnoniebieskiej - między innymi brak nominału znaczka, gwarancja Wiatrowski - ładny i efektowny walor.

Fi.1582MK
Mi.1730F
500 PLN
6347

1966 badanie kosmosu, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy zielonej i ciemnoszarej - brak napisu POLSKA.

Fi.1584MK
Mi.1732
300 PLN
6348

1967 rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku.

Fi.1385
Mi.1534
15 PLN
6349

1967 "XXII FESTIWAL CHOPINOWSKI DUSZNIKI ZDRÓJ", znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo w Dusznikach; temat - CHOPIN.

Fi.1549
Mi.1697
20 PLN
6350

1967 Jeździectwo, seria znaczków w arkuszach, seria znaczków w arkuszach, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1592-99
Mi.1740-47
800 PLN
6351

1967 jeździectwo, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1592-99 ark.
Mi.1740-47
500 PLN
6352

1967 rocznik kopert FDC (Fi.108.-).

Fi.1592-1672
Mi.1740-1819
65 PLN
6353

1967 rocznik znaczków czystych (Fi.90,30).

Fi.1592-1672
Mi.1740-1819
70 PLN
6354

1967 jeździectwo, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja MK Walocha.

Fi.1593MK
Mi.1741
60 PLN
6355

1967 jeździectwo, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów, klasyczna pozycja błedów PRL.

Fi.1593MK
Mi.1741
600 PLN
6356

1967 XX Wyścig Pokoju, arkusz sprzedażny.

Fi.1612
Mi.1760
20 PLN
6357

1967 Apel olimpijski, komplet znaczków w układzie przywieszka pomiędzy znaczkami z bocznymi i górnymi marginesami z rysunkami poszczególnych dyscyplin, czyste.

Fi.1613-20Pw
Mi.1761-68Zf
30 PLN