Auction 81. Communist Poland 1945-1952

38032

1945 list polecony z Wołomina 12.VI.45 do Żywca, stempel cenzury wojskowej nr 1654.

Fi.358
Mi.391
80 PLN
38033

1945 miejscowy list polecony z Mysłowic 28.4.45 przekierowany do sądu w Katowicach, prowizoryczna erka, stempel cenzury wojskowej 1986.

Fi.358, 364
Mi.391, 395
80 PLN
38034

1945 wydanie łódzkie, seria z odmianami papierów (biały i szary), oraz odmianami ząbkowań.

Fi.358-60
Mi.391-2, 404
100 PLN
38035

1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją pozioma już na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.358MK
Mi.391
45 PLN
38036

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
75 PLN
38037

Fi.358t
Mi.391
70 PLN
38038

1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papierów.

Fi.359
Mi.404
25 PLN
38039

1945 wydanie łódzkie, czworoblok z przesuniętą perforacją.

Fi.359
Mi.404
110 PLN
38040

1945 wydanie łódzkie, ośmioblok znaczka za 3 zł.

Fi.359
Mi.404
60 PLN
38041

1945 polecona kartka z Warszawy do Polskiego czerwonego Krzyża w Paryżu, stempel cenzury wojskowej nr 1265.

Fi.359
Mi.404
72 PLN
38042

1945 kartka lotnicza polecona z Warszawy 9.10.45 do Szwecji, stempel cenzury wojskowej 562.

Fi.359, 360, 377
Mi.392, 404, 410&nbs;
160 PLN
38043

1945 lotniczy list polecony z Łodzi do Belgii, stempel cenzury wojskowej nr 1083, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.359, 363
Mi.394, 404
50 PLN
38044

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 3 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL9, przedstawia pomnik T.Kościuszki, gwarancja Krawczyk.

Fi.359a
Mi.404C
130 PLN
38045

1945 kartka polecona z Warszawy Danii, stempel cenzury wojskowej nr 1462 i stempel odbiorczy na odwrocie kartki.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
38046

1945 list polecony z Kozienic do Kielc, prowizoryczny kasownik i erka Kozienic, stempel cenzury wojskowej nr 1814 i odbiorczy na odwrocie, koperta lekko przycięta od góry.

Fi.360
Mi.392
120 PLN
38047

1945 list z Łodzi 12.12.45 do Argentyny, stempel cenzury wojskowej nr 1030, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna wielokrotna frankatura (siedmiokrotna!) znaczka za 5 zł.

Fi.360
Mi.392
360 PLN
38048

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków za 5 zł. odmiana na drzewnym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym; prawy znaczek ma prawidłowe ząbkowanie po prawej, ale po lewej już znacznie przesunięte w prawo; lewy znaczek ma oba ząbkowania przesunięte; to jest właśnie miejsce powstania wady perforacji, która to wada będzie powielana do lewego skraju arkusza, bardzo ciekawe, sygnowane.

Fi.360 MK
Mi.392
200 PLN
38049

1945 list polecony z Warszawy 17.9.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 350, ładna pojedyncza frankatura.

Fi.360
Mi.392
120 PLN
38050

1945 wydanie łódzkie, parki znaczków ciętych na papierze szarożółtym x i rzadkim białym średnim y, doskonały stan, gwarancja Schmutz.

Fi.360x, 360y nz
Mi.392U
800 PLN
38051

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka za 50 gr. bez nadruku w kolorze zielonym, ząbkowana i gumowana, ciekawy egzemplarz - wysoki, z lekko przesuniętym dolnym ząbkowaniem i "kropką pomiędzy K i A" pojawiającą się tylko na niektórych arkuszach, gwarancja Falkowski.

Fi.361 P3a
Mi.398
220 PLN
38052

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba bez nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.361P2
Mi.398
200 PLN
38053

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego.

Fi.361a
Mi.398
25 PLN
38054

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, komplet odmian kolorów.

Fi.361a, b, c
Mi.398
300 PLN
38055

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, prawie cały arkusz znaczków za 50 gr, w kolorze zielonym; w ostatnim rzędzie znaczki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.1200.-); błędy nadruku: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-), na poz.15 rzadki - występuje w niewielkiej części nakładu "przesunięta górna belka" (Fi.200.-), dodatkowo błędy na znaczkach podstawowym i marginesie opisane przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

Fi.361b MK1, B1, B2
Mi.398
2 600 PLN
38056

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek ciemnozielony drukowany dużą ilością farby, drobne ślady przywarcia na gumie.

Fi.361b
Mi.398
25 PLN
38057

Fi.361b
Mi.398
30 PLN
38058

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędem na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" - gwarancja Krawczyk (Fi.970.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

Fi.361b B1
Mi.398
700 PLN
38059

Fi.361c
Mi.398
25 PLN
38060

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" i na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.1132,50), oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głowa Kościuszki", dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta.

Fi.361c B1, B4, B10
Mi.398
800 PLN
38061

1945 "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU 16.VI.45" Poznań 1, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo (Myślicki 45 002 + 201).

Fi.362
Mi.393
20 PLN
38062

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.362
Mi.393
45 PLN
38063

1945 kartka (całostka GG) z Makowa Podhalańskiego do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1703.

Fi.362
Mi.393
50 PLN
38064

1945 kartka z Szydłowca 29.8.45 do Ursynowa, datownik okupacyjny GG rzadko spotykany używany bez żadnych zmian "SZYDLOWIEC SKARZYSKO _ KAMIENNA - DISTR. RADOM".

Fi.362
Mi.393
90 PLN
38065

1945 kartka z Hrubieszowa do Kalisza, stempel cenzury wojskowej nr 1029, poniemiecki kasownik Hrubieszowa z usuniętą częścią napisów niemieckojęzycznych.

Fi.362
Mi.394
80 PLN
38066

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "88" przesłany 2.9 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania.

Fi.362, 364, 374
Mi.393, 395, 407
300 PLN
38067

1945 list z Krakowa do Bostonu, stempel cenzury wojskowej nr 1445.

Fi.362, 376a
Mi.393, 409b
40 PLN
38068

Fi.362, 379B
Mi.393, 412A
40 PLN
38069

1945 lotniczy list polecony z Józefowa koło Błonia 1.12.45 do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 552.

Fi.362, 379B
Mi.412A
80 PLN
38070

1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Namysłowa, prowizoryczny kasownik Namysłowa.

Fi.362, Cp92
60 PLN
38071

1945 zabytki Krakowa, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.362-6
Mi.393-7
350 PLN