Auction 81. Communist Poland 1945-1952

38192

1945 "PIERWSZA WYSTAWA I TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX-10.X.1945" dodatkowy stempel okolicznościowy na liście ofrankowanym znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr, wysłanym 11.10 z Lublina do Wierzbnika (Myślicki 45 207).

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
38193

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
38194

Fi.376a
Mi.409b
450 PLN
38195

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z pogrubionym nadrukiem dużą ilością farby sugerującym druk podwójny.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
38196

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
38197

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
38198

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Skoczowa do Krakowa, prowizoryczny kasownik i datownik ze Skoczowa, Ładne i czytelne odbitki stempli prowizorycznych.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
38199

1945 kartka z Skierniewic do Warszawy, niemy kasownik, stempel cenzury wojskowej nr 830.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
38200

1945 wycinek z listu z prowizorycznym stemplem Żor.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
38201

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
38202

1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Radomska do Łodzi, znaczek w kolorze jasnobrązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
38203

1945 kartka z Przemyśla do Rzeszowa.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
38204

1945 wydanie prowizoryczne, czworoblok z nadrukami formy III z poz. 1/12, znaczek z poz. 11 z błędem "ścięte 0", gwarancja i opis Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
38205

1945 list firmowy bankowy z treścią z Tarnowa do Białegostoku z adnotacją o zwrocie (adresat nie figuruje).

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
38206

1945 miejscowy list z Poznania.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
38207

1945 wydanie przedrukowe, 1,50zł/25gr - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.12 z Wadowic do Krakowa 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
38208

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
38209

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
38210

1945 list polecony z Warszawy do Francji (Cannes ulica Stalingradu!), stempel cenzury wojskowej nr 1587, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
120 PLN
38211

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem I formy poz.50 - określanym jako błąd "dziura w belce"; co ciekawe perforacja pionowa jest nieco przesunięta - znaczek jest szerszy, a sam nadruk dość mocno obrócony, przez co widać uszkodzenia belki z poz.60 i fragment mocno podniesionej belki z poz.59, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
38212

Fi.376aI
Mi.409b
25 PLN
38213

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
38214

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK
400 PLN
38215

Fi.376aT1+T2
Mi.409b
200 PLN
38216

1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.376b FII T1
Mi.409a
1 600 PLN
38217

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 88, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376bFI
Mi.409a
6 000 PLN
38218

1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
2 800 PLN
38219

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" - widoczne w prześwicie na górnym skanie - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem (do tej pory inny egzemplarz nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a
5 000 PLN
38220

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki (Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a
2 000 PLN
38221

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1 z poz. 91-92, Fischer 3.400,- zł, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.376bT1
Mi.409a
2 500 PLN
38222

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 98, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376bT2
Mi.409a
1 250 PLN
38223

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428
15 PLN
38224

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
38225

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
38226

1945 zabytki Gdańska, narożnik z numerem walca.

Fi.379A
Mi.412B
25 PLN
38227

1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
50 PLN
38228

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
38229

1945 PERFORACJA PRYWATNA Chorzów - Warszawa oskarża, 1,50 zł znaczek z prywatną perforacją ZL11 skasowany 19.2.46 datownikiem Chorzów 1, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.380
Mi.414
60 PLN
38230

1945 Warszawa oskarża, odmiany znaczka za 1,50 zł na stronie eksponatu wystawowego, w tym czworoblok w rzadkim kolorze brązowokarminowym, czworoblok Fi. 380e gwarancja i oznaczenie.

Fi.380 (380e)
Mi.414
800 PLN
38231

Fi.381
Mi.415
80 PLN