The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37792

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.341c
Mi.382
120 PLN
37793

1944 Wodzowie, znaczek z obiegu pocztowego z Białegostoku, gwarancja i opis koloru i stempla.

Fi.341c
Mi.382
180 PLN
37794

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, parka znaczków za 1 zł. w rzadkim kolorze szaroniebieskim, prawy z błędem na poz.24 "duża głowa", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.341e B1
Mi.382
1 200 PLN
37795

1944 Goznak, znaczek z Schitzdrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
37796

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
37797

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr drukowany z III walca, arkusz rozdarty na ćwiartki, doskonały materiał badawczy i porównawczy do ustalania pozycji w arkuszu i błędów i usterek.

Fi.342
Mi.383
400 PLN
37798

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 20.VII.1945 - po 8 miesiącach !!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1949 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.342
Mi.383a 
500 PLN
37799

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 600 PLN
37800

1944 K.R.N., parka znaczków z I walca - za 25 gr. i za 1 zł./25 gr.; górny bez nadruku z poz. 43, dolny z nadrukiem z poz.3 formy przedrukowej na znaczku podstawowym z poz. 53, teoretycznie może istnieć dziesięć takich parek, ale z pewnością wszystkie się nie zachowały - bardzo rzadkie, dotąd niekatalogowane (Fischer podaje tylko parki 344+342 i 342+344Np), gwarancja i opis obu znaczków Schmutz.

Fi.344+342
Mi.383+386 
10 000 PLN
37801

1944 kartka polecona z Rzeszowa 5.XII.44 do Łańcuta, stempel cenzury wojskowej numer 177.

Fi.342, 343
Mi.383, 384 
280 PLN
37802

1944 K.R.N., polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
400 PLN
37803

1944 kartka polecona z Łańcuta 10.10.44 do Rzeszowa, stempel opłaty gotówkowej w wysokości 1,25 zł co odpowiadało wymaganej opłacie za taką przesyłkę, prowizoryczny stempel Łańcuta z ręcznie wpisaną datą, stempel odbiorczy Rzeszowa na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.342, Cp89
400 PLN
37804

1944 kartka z Rzeszowa 17.10.44 do Dubiecka, opłata jak za zwykły list, pełna treść wskazująca na oryginalny obieg pocztowy.

Fi.342, Cp89
800 PLN
37805

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
500 PLN
37806

1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie (Fi.7000.-), małe ślady podlepek na górnych marginesach poza znaczkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
6 000 PLN
37807

1944 Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią, wysłana 5.XII z urzędu Chełm Lubelski 1 do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; co ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342-343
Mi.383a-384 
600 PLN
37808

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
37809

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
37810

1944 list adresowany do przewodniczącego KRN Bolesława Bieruta w Lublinie, znaczek unieważniony przez skreślenie ołówkiem, na odwrocie cenzura wojskowa nr 180a.

Fi.343
Mi.384 
70 PLN
SOLD
37811

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
37812

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw  
3 600 PLN
37813

1944 K.R.N., list miejscowy z Lublina, koperta użyta prawdopodobnie dwukrotnie na ten sam adres; pierwszy raz list opłacono gotówką 7.8.44, a powtórnie opłacono znaczkiem 4.1.45 (kasownik na znaczku), opłata raz 0,50 zł, a następnie 1 zł odpowiada obowiązującym w tych dniach taryfom pocztowym, osobliwe.

Fi.344
Mi.386
800 PLN
37814

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
37815

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
480 PLN
37816

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
37817

1944 miejscowo użyta kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistycznym (brak treści na odwrocie), rzadki stempel cenzury wojskowej nr 8. Pierwszy Dzień Obiegu!

Fi.344, Cp89
350 PLN
37818

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386 
225 PLN
37819

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.344
Mi.386 
800 PLN
37820

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
SOLD
37821

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387 
1 600 PLN
37822

1944 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387 
60 PLN
37823

1944 R.T.R.P., list polecony z Sanoka 24.2.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
700 PLN
37824

1944 R.T.R.P., znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
37825

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
37826

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
37827

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
37828

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
37829

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
37830

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388 
1 250 PLN
37831

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 bez ząbkowania pionowego na prawym marginesie, znaczki z tym błędem znane z kilku arkuszy, rzadkie z tym błędem kilkadziesiąt sztuk takich znaczków, wycena Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346s
Mi.388
3 600 PLN