Auction 81. Communist Poland 1945-1952

38152

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany grzecznościowo w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania, bardzo rzadki prawdziwy, nie wiadomo czy istnieje drugi prawdziwie kasowany, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U
1 200 PLN
38153

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
38154

Fi.371 nz MK
Mi.403 U
400 PLN
38155

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U
850 PLN
38156

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
38157

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
38158

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
60 PLN
38159

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
38160

Fi.372
Mi.405
70 PLN
38161

Fi.372
Mi.405
50 PLN
38162

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.800.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
600 PLN
38163

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego, 2 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie skasowane grzecznościowo 9.11.46 stemplem okolicznościowym "WYSTAWA PRZEMYSŁU ŚLĄSKA OPOLSKIEGO GLIWICE 14.X. - 15.XI.1946"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 45 066).

Fi.372, 373, 407
Mi.405, 406, 439
160 PLN
38164

Fi.373
Mi.406
80 PLN
38165

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
38166

Fi.373
Mi.406
25 PLN
38167

Fi.373
Mi.406
150 PLN
38168

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 000 PLN
38169

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, unikalny marginesowy znaczek cięty za 3 zł., bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-); stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Malinowski, Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.406 U
12 000 PLN
38170

Fi.374
Mi.407
120 PLN
38171

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
38172

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
130 PLN
38173

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
38174

Fi.374
Mi.407
25 PLN
38175

Fi.374
Mi.407
180 PLN
38176

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN
38177

1945 Westerplatte, niespotykana makulatura znaczka za 1+9 zł., gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 MK
Mi.407
1 600 PLN
38178

1945 Westerplatte, bardzo rzadka próba znaczka za 1+9 zł w kolorze ciemno niebieskawoszarym na papierze szarożółtym średnim, staranny druk - UWAGA nie mylić ze znaczkami ciętymi, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 P1
Mi.407
6 000 PLN
38179

1945 Westerplatte, kompletny gumowany arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; co najmniej cztery znaczki z pełną nieuszkodzoną gumą, na pozostałych częściowe ubytki kleju.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
400 PLN
38180

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
38181

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
38182

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
100 PLN
38183

1945 Westerplatte, znaczek na liście poleconym wysłanym 26.IX z miejscowości Końskie do Warszawy, opłata niezgodna z taryfą, ale znaczek był w obiegu tylko półtora miesiąca; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.374, 376a, 378
Mi.407, 408b, 411
150 PLN
38184

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.374nz
Mi.407U
360 PLN
38185

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha.

Fi.374nz False
Mi.407U False
50 PLN
38186

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
38187

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
20 PLN
38188

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II.

Fi.375, 376a I-II
Mi.408-9
35 PLN
38189

1945 list lotniczy z Warszawy do Izraela Tel Aviv na przedwojennej kopercie dla listów lotniczych, na odwrocie słabo czytelny stempelek kontroli dewizowej, cenzura chemiczna.

Fi.375, 379B
Mi.408, 412A
150 PLN
38190

1945 list polecony z Raciborza do Czechosłowacji, prowizoryczny stempel Racibórz oraz cenzury wojskowej nr 685, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.375, 384
Mi.408, 418
120 PLN
38191

1945 monografia pod redakcją Macieja Perzyńskiego "Czerwony błędnodruk znaczka za 1,50 zł /25 gr.", 111 stron, liczne ilustracje i podstawowe dane do określania autentyczności i pozycji.

Fi.376
70 PLN