38232 |
| 45 PLN | |
38233 |
1945 Warszawa oskarża, odmiany znaczka za 3 zł na stronie eksponatu wystawowego. | Fi.381 Mi.415 |
| 45 PLN SOLD | |
38234 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, list wysłany 26.8 z miejscowości Duszniki do Furth w Niemczech, stempelek cenzury dla przesyłek zagranicznych 3214, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium; walor w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy). | Fi.381 Mi.415 |
| 100 PLN | |
38235 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożny znaczek za 3 zł. z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXVI., gwarancja. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 100 PLN | |
38236 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 25 PLN SOLD | |
38237 |
| 20 PLN | |
38238 |
1945 Warszawa oskarża, odmiany znaczka za 3,50 i 8 zł na stronie eksponatu wystawowego. | Fi.382, 384 Mi.416, 418 |
| 63 PLN SOLD | |
38239 |
1945 Warszawa oskarża, list polecony z Kraśnika do warszawy, znaczek źle - osobliwie wycięty z arkusza, nalepka na zbiórkę środków na Ligę Morską, na odwrocie stemple odbiorcze, osobliwe i ciekawe. | Fi.383 Mi.417 |
| 180 PLN | |
38240 |
1945 Warszawa oskarża, odmiany znaczka za 6 zł na stronie eksponatu wystawowego. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN SOLD | |
38241 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
38242 |
1945 Warszawa oskarża, odmiany znaczka za 10 zł na stronie eksponatu wystawowego. | Fi.385 Mi.419 |
| 63 PLN SOLD | |
38243 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
38244 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok. | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
38245 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20.XI na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
38246 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
38247 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
38248 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
38249 |
| 60 PLN | |
38250 |
| 80 PLN | |
38251 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
38252 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków za 10 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.387 MK1 Mi.420 UMw |
| 5 000 PLN | |
38253 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.4 w lewym sektorze "kropka pod II pierwszej daty i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.369 B3 Mi.401 |
| 30 PLN | |
38254 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
38255 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Radomska do Sieradza z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 1002. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
38256 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
38257 |
1945 miejscowa kartka z Warszawy o charakterze filatelistycznym, stempel okolicznościowy Święta Ludowego, stempel cenzury wojskowej nr 1752. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
38258 |
1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
38259 |
1945 kartka z Łowicza do Zdun, stempel cenzury wojskowej nr 1089. | Fi.Cp92 |
| 100 PLN | |
38260 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 6 z obiegu pocztowego z Leszna, prowizoryczny kasownik Leszna, stempel cenzury wojskowej nr 1893. | Fi.Cp92II |
| 100 PLN SOLD | |
38261 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Kruszwicy, prowizoryczny kasownik z Kruszwicy, stempel cenzury wojskowej nr 1514. | Fi.Cp92II |
| 70 PLN | |
38262 |
1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" karta maksimum, ostemplowana okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.Cp93 |
| 40 PLN | |
38263 |
1945 "KONGRES POLAKÓW-AUTOCHTONÓW Z ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA 9-10-XI-1946" Warszawa 1 - stempel okolicznościowy na karcie Belweder 1,50 zł, na kartonie kremowoszarym z sygnaturą w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; dodatkowa odbitka stempla na odwrocie (Myślicki 46 072). | Fi.Cp95AIIy |
| 50 PLN | |
38264 |
1945 Opłata kredyt. rozp. RKTTN11, urzędowy list polecony, wysłany 4.9 z miejscowości Gidle do Wałbrzycha; jako datownik użyto zaadaptowany kasownik z okresu Generalnego Gubernatorstwa; zwraca uwagę podwójna pisownia Wałbrzych (Waldenburg) i niemiecki dopisek "Amtsgericht"; koperta dwukrotnie użyta (nicowana). | |
| 200 PLN | |
38265 |
1945 Opł. Kredyt. Rozporz. R.K.T.T. Nr.11, urzędowy list polecony, wysłany 20.10 z Katowic do Warszawy, kasowniki odbiorcze; zwraca uwagę służbowe wykorzystanie koperty z okresu okupacji. | |
| 60 PLN | |
38266 |
1945 telegram wysłany z Koła do Sompolna w dniu 18.VIII o godzinie 16:10, odebrany o godzinie 17, zwraca uwagę użycie prowizorycznego, niemieckiego, formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela, odbywających się w Sompolnie w dniu 30.VII, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 80 PLN | |
38267 |
1945 kompletny list polecony (z treścią w środku) z Moskwy 30.1.45 do Warszawy, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1007. | |
| 140 PLN | |
38268 |
1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061. | |
| 50 PLN | |
38269 |
1945 list z radzieckiej poczty polowej 17.7.45 do Gorlic, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i polskiej nr 1661. | |
| 60 PLN | |
38270 |
1945 list żołnierski do Lwowa, stempel "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 63 i kasowniki radzieckie. | |
| 100 PLN | |
38271 |
1945 list z Wielkiej Brytanii do Rogóźna, stempel cenzury wojskowej nr 2003. | |
| 70 PLN | |