Auction 81. Communist Poland 1945-1952

38472

1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ.

Fi.418
Mi.454
15 PLN
38473

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie w lewo.

Fi.418
Mi.454
30 PLN
38474

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek cięty za 5/6 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
220 PLN
38475

Fi.418 nz
Mi.454U
800 PLN
38476

1947 list firmowy z Rzeszowa do Jarosławia, nadruk czerwony.

Fi.418a
Mi.454
8 PLN
38477

Fi.418a B
Mi.454
120 PLN
38478

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
38479

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
38480

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie w narożniku, gwarancja Krawczyk.

Fi.418nz
Mi.454U
160 PLN
38481

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
38482

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
38483

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
38484

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
38485

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.420A
Mi.455B
600 PLN
38486

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
38487

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
38488

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
38489

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
38490

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, bardzo rzadka parka prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się przed 91 i po 100 znaczku w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować, na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
5 000 PLN
38491

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
38492

1947 narożny parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A
15 PLN
38493

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
38494

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
38495

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
38496

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
30 PLN
38497

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
400 PLN
38498

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
38499

Fi.421B B
Mi.456A
30 PLN
38500

1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja.

Fi.421B B2
Mi.456A
40 PLN
38501

1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic.

Fi.422A
Mi.457B
10 PLN
38502

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
38503

1947 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
38504

Fi.422B
Mi.457B
30 PLN
38505

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
38506

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
38507

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
38508

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
38509

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
38510

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
38511

Fi.425B
Mi.460A
10 PLN