The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36851

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN
36852

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
36853

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
36854

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
500 PLN
36855

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU3
60 PLN
36856

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU4
50 PLN
36857

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
36858

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina.

Fi.CpU4
180 PLN
36859

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
36860

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
36861

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
36862

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
36863

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).


60 PLN
36864

1942 bony towarowe.


80 PLN
SOLD
36865

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
36866

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
36867

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
36868

1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
40 PLN
36869

1943 list z Siedlec do Puław, stempel propagandowy "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!".

Fi.45
40 PLN
36870

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Kielc.

Fi.63 79
40 PLN
36871

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
75 PLN
36872

1943 kartka z Krakowa do Niemiec, widokówka z Krakowa (panorama Wawel).

Fi.66, 71
30 PLN
SOLD
36873

1943 kartka miejscowa z Krakowa z stemplem punktu dystrybucji znaczków pocztowych dla filatelistów.

Fi.72
20 PLN
36874

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie kasownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74, 110
40 PLN
36875

1943 kasownik okolicznościowy turnieju szachowego w Radomiu odbity na obu stronach kartki.

Fi.74, Cp9
40 PLN
SOLD
36876

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem!!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr z Hitlerem, wysłana 30.4 z Królewca (Königsberg) do Hannoweru; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75
80 PLN
36877

1943 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.75
20 PLN
36878

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.76; 31
20 PLN
36879

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
240 PLN
36880

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
36881

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
36882

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie 7.3.

Fi.78, 111
30 PLN
36883

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
350 PLN
36884

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
180 PLN
36885

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
36886

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

Fi.101-03; 30
20 PLN
36887

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, parka pionowa z prawym marginesem, skasowana okolicznościowo.

Fi.104
30 PLN
SOLD
36888

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
36889

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
36890

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN