The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36691

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
35 PLN
36692

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
50 PLN
36693

1940 kartka z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
36694

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
70 PLN
36695

1940 kartka z Baligrodu do Chełma Lubelskiego.

Fi.Cp2I
50 PLN
36696

1940 kartka z Warszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
80 PLN
36697

1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla.

Fi.Cp2II
80 PLN
36698

1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp3I
450 PLN
36699

1940 kartka z obiegu pocztowego z Tarnowa, długość napisu "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm.

Fi.Cp3I
1 000 PLN
36700

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
30 PLN
36701

1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie.

Fi.Cp3II
50 PLN
36702

1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk.

Fi.Cp3II
50 PLN
36703

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp4II1
120 PLN
36704

1940 kartka z Mińska do Niemiec, gwarancja Walocha.

Fi.Cp4I
50 PLN
36705

1940 kartka z obiegu pocztowego z Ostrowa Mazowieckiego.

Fi.Cp4I
60 PLN
36706

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
36707

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp5I, 40, 42, 51
Mi.P6II
200 PLN
36708

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
36709

1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla.

Fi.Cp6A
120 PLN
36710

1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.

Fi.Cp6A
120 PLN
36711

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach,, całostka z hasłem propagandowym U.

Fi.Cp6A
100 PLN
36712

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
150 PLN
36713

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 1.VIII.1941 z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
20 PLN
36714

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
36715

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
36716

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
20 PLN
36717

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
36718

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
36719

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy do miejscowości Świńsko (Fi.100,-).

Fi.Cp8I
Mi.P9 
80 PLN
36720

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
36721

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
36722

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
36723

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
36724

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
36725

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
36726

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
100 PLN
36727

1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
tekst X "Poststutzpunktmarken ...", karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
tekst VII "Ihrem Antrag ..." dotyczący ostemplowań okolicznościowych z okazji urodzin Hitlera w 1941 roku, na stronie adresowej okazowy odcisk takiego stempla z Krakowa, karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

Fi.Fcp2I
300 PLN
36728

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 600 PLN
36729

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
40 PLN
36730

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
250 PLN