Auction 81. General Government

36042

50 PLN
36612

Mi.732
50 PLN
36613

1939 pierwszy okolicznościowy kasownik, przygotowany z okazji utworzenia GG.

40 PLN
36614

150 PLN
36615

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu poleconego wysłanego 30.1.40 z Krakowa do Rudy Śląskiej, na odwrocie datownik odbiorczy RUDA (OBERSCHLES); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
120 PLN
36616

1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.1-13
25 PLN
36617

1939 I wydanie przedrukowe, seria na podlepkach.

Fi.1-13
40 PLN
36618

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-).

Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4
120 PLN
36619

Fi.1-125, D1-4, U1-36
600 PLN
36620

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 100 PLN
36621

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI.1940 z Warszawy do Poznania; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik.

40 PLN
36622

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.5.1940 z Rzeszowa do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

32 PLN
36623

1939 I wydanie przedrukowe, 20 + 60 gr + polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana jako polecona 24.6.1940 z Lublina do obozu polskich jeńców w Brodach na terenach zajętych przez sowietów, kasownik odbiorczy 6.VII, stempelki cenzury; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (kartka pionowo zgięta); z eksponatu J.Falkowskiego.

Fi.5,10, Cp3III2
500 PLN
36624

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C 154 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-06.02.1940), wysłany 23.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

120 PLN
36625

200 PLN
36626

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e" z dodatkową frankaturą wysłana 7.2.40 z Zakopanego do Żegiestowa-Zdroju.

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
36627

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 3.VI.1940 z Warszawy do Lublina, przeadresowana i dosłana do Iwonicza-Zdroju, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem (Mi.70 euro).

Fi.Cp1II
120 PLN
36628

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", wysłana 11.12 z Krakowa do Sosnowca, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu stosowania podwyższonej taryfy (21.11.1939-06.02.1940); bardzo dobry stan zachowania (Mi.70 euro).

Fi.Cp2I
100 PLN
36629

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e".

Fi.Cp2I
70 PLN
36630

Fi.Cp2I-II
220 PLN
36631

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 8.III.1940 z Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu stosowania podwyższonej taryfy (21.11.1939-06.02.1940); idealny stan zachowania (Mi.90 euro).

Fi.Cp2II
120 PLN
36632

Fi.I; 1
Mi.519
1 200 PLN
36633

1939 całostka obiegowa Rzeszy za 6 fen, datowana 4.XII, wysłana z Karwiny do Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym "Karwin (Oberschl) 2", Karwina leżała na Zaolziu, które ponownie przyłączono do Polski w październiku 1938, a po napaści niemieckiej na Polskę miejscowość ta znalazła się na terenach wcielonych do III Rzeszy, ponieważ kartę wysłano do Warszawy, pocztowiec, najpewniej Polak, potraktował ją jako przesyłkę wewnętrzną, za którą opłata wynosiła 30 gr, ponieważ była to całostka za 6 fen = 12 gr różnica w opłacie wynosiła 18 gr, dopłatę naliczono w podwójnej wysokości brakującej należności, czyli 36 gr; oznaczono to stempelkiem "Nachgebühr 2" (dopłata) z dopisaną niebieską kredką kwotą dopłaty "36 g(roszy)"; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania poczty na polskich okupowanych terenach, w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P226
400 PLN
36634

1939 prekursor - znaczek obiegowy Rzeszy za 6 fen użyty na terenie GG, widokówka wysłana 10.11 z Krakowa do Wiednia, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Mi.516
120 PLN
36635

90 PLN
36636

350 PLN
36637

1939 kartka ze stemplem agencji pocztowej z Radomska.

30 PLN
36638

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
36639

1940 kartka z Zamościa do Skierniewic.

Fi.1, 3, Cp1
70 PLN
36640

1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.1, 6
100 PLN
36641

1940 mieszana frankatura wydań przedrukowych, ładnie frankowany list polecony wysłany 6.VII z Nowego Sącza do Warszawy; koperta firmowa "PODHALAŃSKIE TOWARZYSTWO KREDYTOWE", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1, 7, 22
200 PLN
36642

Fi.1, Cp1
50 PLN
36643

1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska.

70 PLN
36644

1940 list z urzędu skarbowego w Otwocku do Garwolina.

160 PLN
36645

1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna.

70 PLN
36646

Fi.14-39
250 PLN
36647

Fi.14I
120 PLN
36648

Fi.14I
240 PLN
36649

1940 II wydanie przedrukowe, dekoracyjnie ofrankowany miejscowy list polecony (opłata niezgodna z taryfą), przesłany 8.IV w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14II,17-22,33I,34
40 PLN
36650

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr kompletny arkusz z błędami katalogowanymi: na poz.51 "haczyk przy lewym skrzydle"; na poz.69 "przecinek nad a w General"; poz.73 "kropka przy prawej 4"; poz.85 "prawa 4 zakończona szpicem"; poz.91 "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4"; poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" wieloma błędami niekatalogowanymi; doskonały materiał badawczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania - arkusz poziomo zgięty i nieco przesuszony - znaczki w stanie bardzo dobrym (Fi. same błędy 1900.-); na życzenie gwarancja.

Fi.18 B1-B6
Mi.18
2 000 PLN