The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36811

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
36812

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 22.IV z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie, stempelek i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


108 PLN
SOLD
36813

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, listownik wysłany 18.10 z niemieckiego obozu jenieckiego - Stalag VIJ do Łowicza, dodatkowo stempel cenzora obozowego nr.44; walor w słabym stanie zachowania (bardzo kruchy papier popękany pionowo).


80 PLN
36814

1942 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

Fi.3b
1 000 PLN
36815

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
36816

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
36817

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
50 PLN
36818

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
35 PLN
36819

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
40 PLN
36820

1942 front listu nadanego w agencji pocztowej w Kąkolewnicy przez Radzyń Podlaski do Łaska.

Fi.45
20 PLN
36821

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru.

Fi.45; V
20 PLN
36822

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
80 PLN
36823

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
45 PLN
36824

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
36825

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
36826

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
36827

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
36828

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
36829

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
45 PLN
36830

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łabunie przez Tomaszów Lubelski do Krakowa.

Fi.78
40 PLN
36831

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
50 PLN
36832

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
160 PLN
36833

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
160 PLN
36834

1942 53. urodziny Hitlera, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
20 PLN
36835

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
36836

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
36837

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
36838

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
36839

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
36840

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
100 PLN
SOLD
36841

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100 ark.
600 PLN
36842

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100;
60 PLN
SOLD
36843

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
36844

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.11 do Wrocławia.

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
36845

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
80 PLN
36846

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
50 PLN
36847

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
50 PLN
36848

1942 całostki z sygnaturą II.41 i III.42.

Fi.Cp9a, Cp9b
15 PLN
36849

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
36850

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN