Auction 72. Overprint editions 1918-1919

1081

Fi.37II
Mi.36
4 800 PLN
1082

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.37, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
6 000 PLN
1083

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
1084

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Melnik.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1085

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1086

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1087

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1088

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1089

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1090

Fi.38
Mi.48
36 PLN
1091

Fi.38
Mi.48
40 PLN
1092

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1093

1919 wydanie krakowskie, duża podlepka, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1094

Fi.38
Mi.48
300 PLN
1095

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 500 PLN
1096

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
1097

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 90, ślady po usuniętej podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
1 395 PLN
1098

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.42 "uszkodzone obie litery A", katalogowanym na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.8000.-); na pozycji 42 (a także 32, 37, 47, 57, 67, 77, 87 i 97)jest on katalogowany na gazetowym znaczku za 4 hal. przedrukowanym formą IIC; według ustaleń A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC, potwierdził to L.Schmutz "Przegląd Filatelistyczny" 4/2006, w obu formach błąd ten występuje w różnych fazach na niektórych znaczkach z 2 i 7 kolumny arkusza, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
6 000 PLN
1099

Fi.40
Mi.38
80 PLN
1100

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 90, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
80 PLN
1101

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
250 PLN
1102

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 16 z uszkodzonymi literami PP, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
3 000 PLN
1103

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1104

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1105

Fi.41
Mi.39
45 PLN
1106

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1107

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1108

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 62, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
135 PLN
1109

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1110

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1111

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1112

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1113

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1114

Fi.41
Mi.40
40 PLN
1115

1919 wydanie krakowskie LIST PIENIĘŻNY Z KASY POCZTOWEJ Z OKRESU ZAWIESZENIA KORESPONDENCJI; znaczki za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, w tym jeden z błędem "cienkie Z" na prawidłowo opłaconym liście gotówkowym wysłanym 4.II z Krakowa do Wiednia, znaczki unieważnione unarodowionym datownikiem KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "3a" odciśniętym dodatkowo na kopercie, w związku z czeskim atakiem na Śląsk Cieszyński 23.I.1919 wysyłka korespondencji do i przez terytorium Czechosłowacji została zawieszona, ale od 1.III rozpoczęto stopniowo jej przywracanie, list został ponownie wyekspediowany - datownik z wyróżnikiem "3a" z datą 9.IV na froncie, na odwrocie datownik z wyróżnikiem "4a"; przesyłka zgodnie z przepisami zabezpieczona na odwrocie poaustriackimi pieczęciami lakowymi C.K. KASA POCZTOWA W KRAKOWIE / K.K. POSTKASSA IN KRAKAU; na froncie nieznana z listów okrągła pieczęć z orłem KASA POCZTOWA w KRAKOWIE 1; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadkie, przeważnie są to kartki pocztowe opłacone znaczkami za 15 hal., rzadziej skart lub zwykłe listy, a prawidłowe pieniężne należą do unikalnych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (zaczerniony adres odbiorcy); gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.40
15 000 PLN
1116

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52 (Fi.150.-), lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.41
Mi.40
150 PLN
1117

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
1118

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39
180 PLN
1119

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39
180 PLN
1120

Fi.41B1
Mi.39
350 PLN