Auction 72. Overprint editions 1918-1919

1161

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1162

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1163

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1164

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88, gwarancja Perzyński,.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
1165

Fi.43
Mi.41
20 PLN
1166

Fi.43
Mi.41
35 PLN
1167

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
1168

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, szczątkowa guma, gwarancja Landre.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
1169

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", to skrajne uszkodzenie całej I formy przedrukowej - błąd eksponowany w ważnych zbiorach wystawowych, gwarancja i opis pozycji Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
200 PLN
1170

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
1171

Fi.43B1
Mi.41
130 PLN
1172

Fi.43B1
Mi.41
40 PLN
1173

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja Mikstein i Mikulski.

Fi.43No
Mi.41K
1 200 PLN
1174

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
1175

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 85, bardzo ładny stan, z niewielką podlepką, gwarancja Schmutz.

Fi.44
Mi.42
4 400 PLN
1176

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", bardzo ładny stan, kilkakrotnie sygnowany (PHILATELIA KRAKÓW, SALIKER), gwarancja i opis Jungjohann, fotoatest Schmutz.

Fi.44 B
Mi.42
4 000 PLN
1177

1919 wydanie krakowskie, czytelnie skasowany znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, sygnatura, opis i kolorowy fotoatest Kronenberg.

Fi.44 B1
Mi.42
5 000 PLN
1178

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niedawno skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA", ładny stan, dwie sygnatury, gwarancja i opis "uszkodzone PO" Schmutz.

Fi.44 B10
Mi.42
15 000 PLN
1179

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 50, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1180

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
1181

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
1182

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
216 PLN
1183

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, bardzo duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
1184

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
1185

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Taipale.

Fi.45I
Mi.43
100 PLN
1186

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.21 "pęknięte O w POCZTA", gwarancja i opis Taipale.

Fi.45I B
Mi.43
160 PLN
1187

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.84 "S zakończone łezką", prawie niewidoczny cień sladu po podlepce, sygnowany, gwarancja Falkowski, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
200 PLN
1188

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z błędem "uszkodzona litera P w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45IB
Mi.43
400 PLN
1189

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", złamany prawy górny narożnik, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45IB1
Mi.43
160 PLN
1190

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45IB1
Mi.43
360 PLN
1191

Fi.45IB1
Mi.43
450 PLN
1192

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1193

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem nadruku "uszkodzone A", gwarancja Mikulski.

Fi.45IB3
Mi.43
800 PLN
1194

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
40 PLN
1195

Fi.46
Mi.44
80 PLN
1196

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikulski.

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
1197

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Jungjohann.

Fi.46a
Mi.44
35 PLN
1198

Fi.46a
Mi.44
35 PLN
1199

Fi.46a
Mi.44
35 PLN
1200

Fi.46a
Mi.44
35 PLN