The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2955

1941 miejscowa kartka z Warszawy 4.1.41 na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, stempelek DORĘCZENIE BEZPŁATNE, przycięte narożniki.


45 PLN
2956

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
2957

1942 1 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.8 we Lwowie.

Fi.21, 68
30 PLN
2958

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
2959

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
2960

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
35 PLN
2961

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
80 PLN
2962

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
45 PLN
2963

1942 kartka polecona z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stempel cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.49, Cp8II
70 PLN
2964

1942 przekaz pobraniowy z Warszawy do Częstochowy.

Fi.51, 79
80 PLN
2965

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
2966

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
2967

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
2968

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
2969

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
2970

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
45 PLN
2971

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
2972

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
2973

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
2974

1942 dwa grzecznościowe listy z Czortkowa do Niemiec.

Fi.80, 82
30 PLN
2975

1942 parka znaczków ciętych.

Fi.86nz
18 PLN
SOLD
2976

1942 parka znaczków ciętych.

Fi.88nz
18 PLN
SOLD
2977

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie z doklejonymi wokoło marginesami ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.89-91; 20
120 PLN
2978

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
2979

1942 3. rocznica utworzenia GG.

Fi.96-100
15 PLN
2980

1942-4 artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100,104,120-4
225 PLN
SOLD
2981

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy 21.11 na odwrocie.

Fi.96-100; 26
80 PLN
2982

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
SOLD
2983

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
2984

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
2985

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
2986

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
2987

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
2988

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
2989

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9II, 42, 73
250 PLN
2990

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
20 PLN
2991

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

Fi.U2
40 PLN
2992

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
2993

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
2994

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN