The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2875

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
100 PLN
2876

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
2877

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
2878

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
25 PLN
SOLD
2879

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
40 PLN
2880

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp5II
Mi.P6I 
150 PLN
2881

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939); hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 21.11 z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
150 PLN
2882

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
80 PLN
2883

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
80 PLN
2884

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
150 PLN
2885

1940 AMBULANS relacji SKARŻYSKO-KOLUSZKI NR.1182 (Bp SKARZYSKO - KOLUSZKI ZUG 1182), karta pocztowa przesłana 9.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Bratków poczta Sławno do Łodzi; karta lewej strony uszkodzona.

Fi.Cp7I
Mi.Cp8
100 PLN
2886

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
2887

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
2888

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
2889

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
2890

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
2891

1940 seria znaczków doręczeniowych stemplowana stemplem pośrednictwa pocztowego w Przesławicach.

Fi.D1-4
45 PLN
SOLD
2892

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
2893

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
2894

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
2895

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
2896

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
50 PLN
2897

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
2898

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.FCp4
400 PLN
2899

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
40 PLN
2900

1940 wycinek przekazu paczkowego ze znaczkami urzędowymi z Jasła do Krosna. Stempel typu agencyjnego Jasło.

Fi.U3, U10, U11
120 PLN
2901

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
16 PLN
SOLD
2902

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
24 PLN
SOLD
2903

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
27 PLN
SOLD
2904

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
540 PLN
SOLD
2905

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U21
Mi.D21
50 PLN
2906

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja,

Fi.U22 nz
450 PLN
SOLD
2907

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


50 PLN
2908

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


60 PLN
2909

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
2910

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.


60 PLN
2911

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.


15 PLN
2912

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


40 PLN
SOLD
2913

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


20 PLN
2914

1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce.


50 PLN