The auction will start on 19.04.2024

Auction 72. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2835

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN
2836

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
270 PLN
SOLD
2837

1940 II wydanie przedrukowe, frankatura trójkolorowa, na kopercie listu grzecznościowo poleconego (opłata zgodna z taryfą) z Krakowa do Warszawy, znaczki unieważnione 20.IV stemplem okolicznościowym z okazji urodzin Hitlera.

Fi.15, 21, 22; 3
80 PLN
2838

1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury.

Fi.21, 35
250 PLN
2839

1940 list firmowy z Warszawy do Szwajcarii, zalepka i stemple cenzury niemieckiej.

Fi.24
80 PLN
2840

1940 urodziny A.Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ofrankowana odmianą znaczka z małym odstępem nadruku, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.24II; 3
40 PLN
2841

1940 kartka i stempel okolicznościowy z okazji zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
20 PLN
2842

1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem.

Fi.30; 2
50 PLN
2843

1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 20.VIII z urzędu Kraków 2 do miejscowości Targowiska, znaczek unieważniony wirnikiem mechanicznym; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.33II
80 PLN
SOLD
2844

1940 II wydanie przedrukowe, seria "zielonych dopłat" ostemplowana okolicznościowo w Krakowie 20.IV.1941 na kopercie adresowanej do Warszawy (same znaczki kasowane Fi.140.-).

Fi.35-39; 9d
150 PLN
2845

1940 opaska gazetowa z Częstochowy.

Fi.40
40 PLN
2846

1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem b.

Fi.40, 41
70 PLN
SOLD
2847

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr mocno przesunięta perforacja - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41), wysłany 15.10.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.43
50 PLN
2848

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części.

Fi.46
20 PLN
SOLD
2849

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.12.1942 z Warszawy do Kielc.

Fi.48
100 PLN
2850

1940 bardzo rzadki kasownik okolicznościowy Targów Radomskich z wyróżnikiem a.

Fi.48
350 PLN
2851

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
20 PLN
2852

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.7 w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu; dodatkowo koperta zbiorcza Deutsche Post Osten "Sammlermarke bezogen von der Versandstelle für Sammlermarken Krakau".

Fi.52-55
300 PLN
2853

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na karcie skasowana okolicznościowo 17/18.8 w Warszawie w pierwszym dniu obiegu znaczków.

Fi.52-55; 4b
50 PLN
2854

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dołączono też rys historyczny tego okresu po hiszpańsku.

Fi.52-65
200 PLN
2855

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17/18.8 w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52; 4a-d
120 PLN
2856

1940 kartka z kasownikiem okolicznościowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Fi.54, Cp3
45 PLN
2857

1940 pierwsza rocznica utworzenia GG.

Fi.56-8
30 PLN
2858

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym na ozdobnym przedwojennym blankiecie polskiego telegramu.

Fi.56-8
40 PLN
2859

1940 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 9a
50 PLN
2860

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na czterech grzecznościowych listach do Niemiec.

Fi.59-62
40 PLN
2861

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62; 9d
50 PLN
2862

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.45.-).

Fi.Ck1
30 PLN
2863

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
35 PLN
2864

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz; bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
60 PLN
2865

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
70 PLN
2866

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja.

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
2867

1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp3I
500 PLN
2868

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
30 PLN
2869

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
30 PLN
2870

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 12.9 z Parczewa do Warszawy; dobry stan zachowania (karta z lewej strony nieco ściemniała).

Fi.Cp3III2
30 PLN
2871

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.7 z Grójca do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
50 PLN
2872

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina.

Fi.Cp4II1
50 PLN
2873

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 8.5 z Krasnegostawu do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
50 PLN
2874

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 11.11 z Łowicza do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem LOWITSCH; słabszy stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp4I1
40 PLN