Auction 70. Postal stationery

59290

Fi.Cp53
30 PLN
59291

Fi.Cp53
600 PLN
59292

Fi.Cp53
80 PLN
59293

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
59294

1932 komplet 20 sztuk kart widokowych bez znaku opłaty pocztowej wydanych przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów - wszystkie karty z nadrukiem "Cena 10 gr" lub "Cena 15 gr" (w przypadku karty nr.9 - tryptyk) zmniejszającym cenę, dokonanym w 1937 roku w myśl rozporządzenia MPiT; bardzo rzadkie karty w komplecie praktycznie nieosiągalne; bardzo dobry stan zachowania (na krawędziach minimalne, praktycznie niewidoczne punktowe przebarwienia).

3 000 PLN
59295

Fi.Cp51
10 PLN
59296

Fi.Cp51
10 PLN
59297

Fi.Cp58Ia
80 PLN
59298

Fi.Cp59
55 PLN
59299

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem; karta wysłana 5.1.35 z Ryk do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik złamany, nadgięcia).

Fi.Cp59
50 PLN
59300

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową); Fi.180.-.

Fi.Cp60
120 PLN
59301

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp61
45 PLN
59302

Fi.Cp63
75 PLN
59303

1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(XII-1934)500.000., wysłana 6.VII.35 z miejscowości Budzanów k.Trembowli do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp65B
100 PLN
59304

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
40 PLN
59305

1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi.

Fi.Cp58
40 PLN
59306

1935 kartka z Lwowa do Austrii kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58, 251, 252
60 PLN
59307

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
59308

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

Fi.Cp68
200 PLN
59309

Fi.Cp68
30 PLN
59310

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków Kościół Panny Marji i Sukiennice, wysłana 31.XII z Gdyni do Lublina; słabszy stan zachowania (ukośna fałda).

Fi.Cp68
20 PLN
59311

Fi.Cp68
30 PLN
59312

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
59313

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
59314

Fi.Cp67
60 PLN
59315

1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
59316

1936 kartka z sygnaturą XI-1936 z Warszawy do Wiednia.

Fi.Cp75
40 PLN
59317

Fi.Ck9
30 PLN
59318

Fi.Cp71B
100 PLN
59319

Fi.Cp74
80 PLN
59320

Fi.Cp74B
40 PLN
59321

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (I-1937), wysłana 6.VIII.38 z Jasła do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp74B
50 PLN
59322

Fi.Cp76
30 PLN
59323

Fi.Cp76
30 PLN
59324

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie Kapela huculska, wysłana 4.VIII.38 z miejscowości Nadwórna do Komitetu Krzyża i Medalu Niepodległości w Warszawie, czerwony stempel "WPŁYNĘŁO PO 30.VI.1938. r" - odznaczenie nadawał Prezydent RP na podstawie wniosków Komitetu Krzyża i Medalu Niepodległości, nadawano je tylko do 30 czerwca 1938; bardzo dobry stan zachowania (kasownik wyjątkowo silnie odciśnięty).

Fi.Cp76
70 PLN
59325

Fi.Cp76
40 PLN
59326

Fi.Cp76
55 PLN
59327

1937 całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp76
40 PLN
59328

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 3.VIII.38 z miejscowości Hucisko k.Żywca do Katowic; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp76
40 PLN
59329

Fi.Cp77
60 PLN