The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
59130

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a.

Fi.Cp16xNp
2 500 PLN
59131

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16xNp
2 500 PLN
59132

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp17IA, 17IB
1 000 PLN
59133

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp17II
250 PLN
59134

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
100 PLN
59135

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp18I
150 PLN
59136

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp18Ix
150 PLN
59137

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
59138

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
59139

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
59140

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
59141

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
59142

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
70 PLN
59143

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
59144

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19Iy
70 PLN
59145

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
59146

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
59147

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
59148

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
59149

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
59150

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
59151

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 138 bez kropki i ze spacją po POCZTOWA.

Fi.Cp20B
400 PLN
59152

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp20Ix
300 PLN
59153

1919 wydanie krakowskie, całostka - cześć na odpowiedź z nadrukiem typ 138 z błędem brak kropki po POCZTOWA, zamiast niej spacja.

Fi.Cp20IxB
600 PLN
59154

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 200 PLN
59155

1919 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp23
40 PLN
59156

1919 całostka z wydania obiegowego.

Fi.Cp23
50 PLN
59157

1919 kartka do obrotu zagranicznego w kolorze czerwonym.

Fi.Cp24
40 PLN
59158

1919 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp24
40 PLN
59159

1919 kartka w kolorze karminowym z nominałem w walucie markowej z Warszawy 2.8.19 do Szwajcarii.

Fi.Cp24I, 86B, 87B
30 PLN
59160

1919 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp25
40 PLN
59161

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią, ciekawe złamanie grubej poziomej linii.

Fi.Cp26I
250 PLN
59162

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); karta dofrankowana i wysłana 3.VII ze Stawiszyna do Warszawy, dobry stan zachowania.

Fi.Cp30a, 86B
40 PLN
59163

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs1II
2 500 PLN
59164

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs1II
2 700 PLN
59165

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs2II
2 000 PLN
59166

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs2II
2 000 PLN
59167

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
500 PLN
59168

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cs3I
1 000 PLN
59169

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
60 PLN