The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 69. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47399

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
47400

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
47401

1942 miejscowy list polecony przesłany 14.4 miejscowo w Krakowie jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, datownik urzędu nadawczego KRAKAU 1 z wyróżnikiem "mm"; koperta oznaczona dodatkowo stempelkami "Feldpost" i "Einschreiben"; pieczęć nadawcy z godłem "Kommando des Rüstungs... Krakau" (Dowództwo uzbrojenia"); kasownik odbiorczy KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c" na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
47402

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 6 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.700,-); gwarancja.

Fi.9
800 PLN
47403

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
47404

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
47405

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
30 PLN
47406

1943 widokówka wysłana 12.5 z miejscowości Stąporków do Krakowa, datownik STAPORKOW ÜBER KONSKIE (DISTR RADOM) z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

Fi.75
30 PLN
47407

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
400 PLN
47408

1943 "Der Postort heißt:/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi" dodatkowy dwuwierszowy stempelek informacyjny na odwrocie listu wysłanego 26.8 z agencji pocztowej Kryg do Krakowa, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kryg über Gorlice" odciśnięty również na odwrocie, znaczek prawidłowo unieważniony w urzędzie nadrzędnym Gorlice; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
100 PLN
47409

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
47410

1943 list z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stemple cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.


50 PLN
47411

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
47412

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
47413

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3" z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
300 PLN
47414

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "I/3".

Fi.104I
150 PLN
47415

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan.

Fi.Ark.104II
350 PLN
47416

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią".

Fi.104II
100 PLN
47417

1943 kartka propagandowa z kasownikiem okolicznościowym z okazji Dnia NSDAP w GG.

Fi.106
45 PLN
47418

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
47419

1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.111 Pw2
15 PLN
47420

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.114, 110
250 PLN
47421

1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)" odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 26.6 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
47422

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
15 PLN
47423

1943 kartka ze Strzyżowa do Sanoka.

Fi.Cp9b
12 PLN
47424

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja.

Fi.U25
150 PLN
47425

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
150 PLN
47426

1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
300 PLN
47427

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
47428

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
120 PLN
47429

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.856, 857, 858
30 PLN
47430

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


40 PLN
47431

1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
47432

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


700 PLN
47433

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


150 PLN
47434

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.


40 PLN
47435

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej.


40 PLN
47436

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.


40 PLN
47437

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Raba Wyżna przez Rabkę do Dunajca.


40 PLN
47438

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.


40 PLN