The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 69. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
47279

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
100 PLN
47280

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
47281

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
45 PLN
47282

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
50 PLN
47283

1940 całostka z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp5I
40 PLN
47284

1940 całostka z hasłem propagandowym O.

Fi.Cp5I
40 PLN
47285

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.120.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
47286

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana z agencji pocztowej Brzesko Nowe, fioletowy stempelek w ramce odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 2.12 w Krakowie, walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
47287

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
30 PLN
47288

1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
100 PLN
47289

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
47290

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
47291

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
47292

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
47293

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PROSTYN".

Fi.D1-4
45 PLN
SOLD
47294

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
47295

1940 seria znaczków doręczeniowych w dolnych 10 znaczkowych paskach arkusza z data i nazwą drukarni na dolnym marginesie, stemplowana stemplem pośrednictwa pocztowego w Zahajkiw doskonałym stanie zachowania.

Fi.D1-4
135 PLN
SOLD
47296

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
47297

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
47298

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
47299

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
500 PLN
47300

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
80 PLN
47301

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
3 600 PLN
47302

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na pięciu poleconych kopertach urzędowych wysłanych 26.9 z Krakowa do Lorsch, adresatem jest Hermann E.Sieger znany twórca katalogu poczty zeppelinowej; pieczęć nadawcy z godłem "Amt des Generalgouverneurs für die besetzen polnischen Gebiete"; na odwrocie kasowniki odbiorcze; dekoracyjny zestaw w doskonałym stanie zachowania.

Fi.U1-15
250 PLN
SOLD
47303

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U2, U13
100 PLN
47304

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
47305

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
40 PLN
47306

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
47307

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
47308

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
900 PLN
47309

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
80 PLN
47310

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


60 PLN
47311

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


80 PLN
47312

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
47313

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


160 PLN
47314

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


40 PLN
47315

1940 znaczek za 50 gr opłaty administracyjnej (revenue) Magistratu Miasta Bochni skasowany stemplem "Der Stadtkommissar der Stadt Bochnia" na wycinku z dokumentu.


120 PLN
47316

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania.


80 PLN
47317

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
47318

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych każda ostemplowana okolicznościowo 26.10 w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN