Auction 69. General Government

47239

1940 pocztówka z Krakowa do Siedlec stemplowana stemplem okolicznościowym Fi.3.

Fi.16
120 PLN
47240

Fi.18, 22; 3
40 PLN
47241

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z prześwitującym rysunkiem znaczka na stronie gumowanej.

Fi.24
18 PLN
47242

Fi.24II; 3
40 PLN
47243

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
25 PLN
47244

Fi.30
20 PLN
47245

Fi.30; 2
50 PLN
47246

Fi.30 B1
Mi.30II
240 PLN
47247

1940 opaska gazetowa z Częstochowy.

Fi.40
40 PLN
47248

1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem b.

Fi.40, 41
90 PLN
47249

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana 3.6.1941 Rudnik, wysłana do Radomia, znaczek unieważniony prowizorycznym kasownikiem zastępczym; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia wokół znaczka).

Fi.43
80 PLN
47250

1940 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa wysłana 21.X z Warszawy do Portugalii; stemple cenzury: niemieckiej, portugalskiej i brytyjskiej "T.135"; dekoracyjny walor z wczesnego okresu w słabszym stanie zachowania (karta dwukrotnie pionowo złamana).

Fi.44, Cp5
360 PLN
47251

Fi.46
25 PLN
47252

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
150 PLN
47253

1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem a.

Fi.48
90 PLN
47254

Fi.48, 49
300 PLN
47255

Fi.52
30 PLN
47256

Fi.52-55
300 PLN
47257

Fi.52-55
50 PLN
47258

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria narożnych czworobloków z "gapami" skasowana 17.10 w Radomiu, w tej formie bardzo trudne do zdobycia, dobry stan zachowania (Fi.385.-).

Fi.52-55
250 PLN
47259

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem ostemplowana na kopercie 3.11 w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
47260

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta.

Fi.52-55
55 PLN
47261

Fi.52; 4a-d
120 PLN
47262

Fi.56-8
25 PLN
47263

1940 pierwsza rocznica utworzenia GG.

Fi.56-8
30 PLN
47264

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym na ozdobnym przedwojennym blankiecie polskiego telegramu.

Fi.56-8
40 PLN
47265

Fi.56-58; 9a
60 PLN
47266

Fi.58
10 PLN
47267

Fi.59-62; 9d
60 PLN
47268

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Dobre über.Minsk-Maz." odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano w Mińsku.

Fi.Ck1
100 PLN
47269

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
45 PLN
47270

Fi.Ck1
60 PLN
47271

1940 kartka z Dąbrowy koło Tarnowa do Przemyśla.

Fi.Cp2II
120 PLN
47272

1940 kartka z DąWarszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
120 PLN
47273

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 000 PLN
47274

Fi.Cp3I
550 PLN
47275

Fi.Cp3II
30 PLN
47276

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
47277

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4
300 PLN
47278

1940 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp4I
40 PLN