The new auction will start soon

Auction 67. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43054

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
43055

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

Fi.Cp32nb
40 PLN
43056

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
43057

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
50 PLN
43058

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
43059

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
70 PLN
43060

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
43061

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
43062

1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku.

Fi.Cp 33
10 PLN
43063

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
43064

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
43065

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
43066

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
43067

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Cs3a
40 PLN
43068

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
150 PLN
43069

1921 kartka z hasłem propagandowym C.

Fi.Cp35I
60 PLN
43070

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

Fi.Cp38
20 PLN
43071

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
43072

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
43073

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN
43074

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
60 PLN
43075

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
43076

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
40 PLN
43077

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
43078

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
80 PLN
43079

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
43080

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
43081

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego, wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
100 PLN
43082

1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic.

Fi.Cp40
15 PLN
43083

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk, na odwrocie wyliczenie porta.

Fi.Ct8
80 PLN
43084

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
43085

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
100 PLN
43086

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
43087

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
43088

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
43089

1925 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp44I
100 PLN
43090

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
43091

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
40 PLN
43092

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
40 PLN
43093

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN