43054 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
43055 |
1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym. | Fi.Cp32nb |
| 40 PLN | |
43056 |
1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe. | Fi.Cp33 |
| 100 PLN | |
43057 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena". | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
43058 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
43059 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
43060 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
43061 |
| 35 PLN | |
43062 |
1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku. | Fi.Cp 33 |
| 10 PLN | |
43063 |
1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am). | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
43064 |
1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
43065 |
1920kartka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
43066 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
43067 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy. | Fi.Cs3a |
| 40 PLN | |
43068 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 150 PLN | |
43069 |
1921 kartka z hasłem propagandowym C. | Fi.Cp35I |
| 60 PLN | |
43070 |
1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
43071 |
| 40 PLN | |
43072 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
43073 |
| 50 PLN | |
43074 |
| 60 PLN | |
43075 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
43076 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 40 PLN | |
43077 |
1921kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 25 PLN | |
43078 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 80 PLN | |
43079 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
43080 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
43081 |
1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego, wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp39, 115II, 117I Mi.148, 150, 151, 15 |
| 100 PLN | |
43082 |
1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic. | Fi.Cp40 |
| 15 PLN | |
43083 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk, na odwrocie wyliczenie porta. | Fi.Ct8 |
| 80 PLN | |
43084 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
43085 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 100 PLN | |
43086 |
1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację. | |
| 60 PLN | |
43087 |
| 15 PLN | |
43088 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
43089 |
1925 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp44I |
| 100 PLN | |
43090 |
| 10 PLN | |
43091 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 40 PLN | |
43092 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 40 PLN | |
43093 |
| 15 PLN | |