43497 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
43498 |
1915 XII lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 17.II, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); na odwrocie tekst pisany przez różne osoby - 3 osobne listy; karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla. | Fi.15a |
| 400 PLN SOLD | |
43499 |
1918 Budapeszt - Kraków - Lwów, list lotniczy wysłany 7.VII - dzień po otwarciu linii komunikacyjnej na jej przedłużeniu - z Budapesztu do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.28b Mi.210, 202, 203 |
| 400 PLN | |
43500 |
1918 Poczta wojskowa Wiedeń - Kraków - Lwów - Kijów, wycinek koperty przesłanej 17.IV ze Lwowa, ofrankowanej znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie. | Mi.225-27x |
| 80 PLN | |
43501 |
1925 "CIDNA" połączenie lotnicze Warszawa-Praga-Innsbruck-Zurych-Bazylea-Paryż, list lotniczy wysłany 16.VI z Warszawy do Zurychu, dodatkowy fioletowy stempel "Pierwszym Lotem Warszawa Zürich/ Par Prémier Vol Varsovie-Zürich"; stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "6", stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy ZURICH 17.VI.25; jedna z najrzadszych polskich przesyłek lotniczych - lotem tym przewieziono zaledwie 40 sztuk poczty!!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.36b |
| 4 800 PLN | |
43502 |
1926 Znaczek do przesyłek lotniczych - Warszawa zawody balonów wolnych, cięty znaczek za 1 zł. (nakład 330 szt.), oryginalna guma ze sladem podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.2A (nz) |
| 300 PLN | |
43503 |
1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, kasownik tranzytowy Wiedeń i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie). | |
| 250 PLN | |
43504 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, specjalna nalepka dla balonu "Lwów" V miejsce (50 przesyłek). | Fi.(2b) |
| 400 PLN | |
43505 |
1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, karta polecona (Fi.+450.-) z nieząbkowaną nalepką dodatkowej opłaty sporządzoną w nakładzie zaledwie 300 sztuk, przewieziona balonem "Poznań", który lądował w miejscowości Kuźnica, gdzie ostemplowano znaczki i dostawiono stempelek polecenia z dopisanym numerem 11; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3b |
| 1 400 PLN | |
43506 |
1928 Poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list polecony (przesyłka o numerze 60) ofrankowany m.in. paskiem znaczków z bloku 1 wysłany 4.V do Wiednia, dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem Exposition Philatèlique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); kasownik odbiorczy na froncie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.60; 235-236 |
| 1 000 PLN | |
43507 |
1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, okolicznościowy czerwony stempelek z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań", 1.VI lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania; sygnowany R.Tocila, gwarancja Vaumund PP. | Fi.93a |
| 500 PLN | |
43508 |
1929 Szwajcaria, rzadka karta lotnicza prywatnego nakładu wydana z okazji Międzynarodowego Meetingu Lotniczego Zurich 1927, dofrankowana i przesłana 5.X pocztą lotniczą z Zurychu do Bazylei, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
43509 |
1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy wysłany 2.6, kasownik odbiorczy. | Mi.175, 213 |
| 50 PLN | |
43510 |
1930 Dornier DO X, list wysłany 13.XI z Friedrichshafen do Nowego Jorku, przewieziony na pokładzie największego ówczesnego samolotu świata - dwunastosilnikowej łodzi latającej, podczas jego pierwszego lotu na trasie Europa - Ameryka Południowa - Stany Zjednoczone; same znaczki na liście bardzo wysoko wycenione (Mi.500 euro). | Mi.384 |
| 900 PLN | |
43511 |
1931 Niemcy, widokówka reklamująca AEROBUS - regularne (co godzinę) połączenie lotnicze Kolonia-Frankfurt, wysłana 17.6 pocztą lotniczą z Erfurtu do Frankfurtu, bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "Mit Luftpost befordert/ Frankfurt (Main) 2 Flughafen"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.378, 379 |
| 160 PLN | |
43512 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot Polarny POLARFAHRT - poczta radziecka, polecona widokówka prawidłowo opłacona znaczkami nieząbkowanymi poczty sterowcowej przesłana 25.VII z Leningradu na lodołamacz Małygin, kasownik odbiorczy z 27.VII, a następnie dosłana do Lorch, dodatkowe stemple okolicznościowe, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 120). | Mi.402A, 404A |
| 500 PLN | |
43513 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię, dosyłka z Holandii, widokówka wysłana 24.VI z Gravenhagen do Rejkjawiku, zielony trójkątny stempel okolicznościowy lotu, kasownik odbiorczy 1.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 113). | |
| 600 PLN | |
43514 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, widokówka wysłana 22.IV z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 152III). | |
| 200 PLN | |
43515 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta boliwijska, widokówka wysłana 1.V z Cochabamba do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 160). | |
| 150 PLN | |
43516 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta brazylijska, karta pocztowa ofrankowana specjalnym znaczkiem dla poczty zeppelinowej wysłana 5.V z RIo de Janeiro do Niemiec (Sieger 158A). | |
| 150 PLN | |
43517 |
1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, list ofrankowany rzadkim znaczkiem za 2 Reichsmarki z ładnym marginesem, wysłany 7.8 z pokładu sterowca do Recife, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 223). | Mi.440 |
| 700 PLN | |
43518 |
1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie. | Mi.473-477 |
| 50 PLN | |
43519 |
1934 Nowy Jork - Warszawa, lot transatlantycki braci Adamowiczów, specjalna koperta z nadrukiem i autografami pilotów, na odwrocie datownik odbiorczy; dodatkowo zdjęcie samolotu "Warsaw", którym dokonano przelotu. | Fi.119a |
| 500 PLN | |
43520 |
1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.8 z klubu lotniczego w Malang do szkoły szybowcowej w Grunau (Jeżów Sudecki); tranzytowy stempel lotniska w Lipsku, na odwrocie okolicznościowy kasownik odbiorczy; niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie). | |
| 350 PLN | |
43521 |
1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
43522 |
1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
43523 |
1935 Poczta szybowcowa, III Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, lot Ustjanowa - Lwów 28.IX, przewieziono 75 sztuk poczty, gwarancja Vaumund PP. | Fi.1b |
| 400 PLN | |
43524 |
1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Legionowo"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.11a |
| 60 PLN | |
43525 |
1935 LOPP, wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - samolot nad budynkami, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki. | Fi.22-23 |
| 300 PLN SOLD | |
43526 |
1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki). | |
| 50 PLN | |
43527 |
1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do Grunau (obecnie Jeżów Sudecki). | |
| 100 PLN | |
43528 |
1935 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, polecona karta pocztowa, wysłana 9.IV z Montevideo do Friedrichshafen; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 291). | |
| 150 PLN | |
43529 |
1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty. | Fi.2 |
| 400 PLN | |
43530 |
1936 Poczta Balonowa Aeroklubu Lwowskiego, list do Poznania przesłany balonem "Mościce", lot odbył się 1.VI na trasie Lwów-Tomaszogród; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia koperty na stronę albumową). | Fi.15 |
| 80 PLN | |
43531 |
1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Belgica" zdobywca I miejsca w zawodach, specjalna karta pocztowa bez paska przewieziona na trasie ponad 1700 kilometrów, kasownik odbiorczy Archangielska. | Fi.20a |
| 100 PLN | |
43532 |
1936 list polecony z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Palestyna bardzo ładny stan zachowania. | Fi.128a |
| 180 PLN | |
43533 |
1936 Brazylia, list lotniczy, ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej, wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau. | |
| 150 PLN | |
43534 |
1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna, całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata). | Fi.132d |
| 120 PLN | |
43535 |
1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.132d |
| 250 PLN | |
43536 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Mościce I", dodatkowo odbity stempelek balonu "Legionowo"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego; nietypowa całość. | Fi.25j |
| 300 PLN SOLD | |