The new auction will start soon

Auction 63. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13052

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
13053

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
13054

1928 Henryk Sienkiewicz, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49
150 PLN
13055

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
40 PLN
13056

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
13057

1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
13058

1931 kartka z Rzeczkowa 28.7.31 do Torunia, sygnatura V-1931, hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
13059

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni.

Fi.Cp50I
90 PLN
13060

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
13061

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
13062

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
13063

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
13064

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
13065

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
13066

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
13067

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
13068

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
160 PLN
13069

1932 kartka z Gniezna do Berlina, sygnatura I-1932, hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
13070

1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F.

Fi.Cp51
25 PLN
13071

1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F.

Fi.Cp51
40 PLN
13072

1932 godło państwowe - 20 gr, sygnatura (III-1934), hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

sygnatura (III-1933), hasło propagandowe F - OPIEKUJ SIĘ DZIECKIEM - BĘDZIE MNIEJ WIĘŹNIÓW I PRZESTĘPCÓW.

sygnatura (III-1934), hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp51
360 PLN
SOLD
13073

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
13074

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
13075

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
13076

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp 54
40 PLN
13077

1932 karta w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
50 PLN
13078

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
13079

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
13080

1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58
35 PLN
13081

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp58Ia
30 PLN
13082

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową).

Fi.Cp60
150 PLN
13083

1934 całostka z sygnaturą VIII-1934 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp64
35 PLN
SOLD
13084

1934 kartka z Torunia z sygnaturą XII-1934 i hasłem propagandowym K.

Fi.Cp65A
40 PLN
13085

1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania.

Fi.Cp65B
60 PLN
13086

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
50 PLN
13087

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
35 PLN
13088

1935 kartka (na odpowiedź) z Grodna 1.7.35 do Warszawy.

Fi.Cp65B
50 PLN
13089

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
120 PLN
13090

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu.

Fi.Cp68
200 PLN
13091

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN