13012 |
1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
13013 |
1920kartka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
13014 |
1920 całostka bez hasła propagandowego, przekrzywiony znak opłaty, gwarancja Berbeka. | Fi.Cp35I |
| 90 PLN | |
13015 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
13016 |
1921 kartka z hasłem propagandowym C. | Fi.Cp35I |
| 60 PLN | |
13017 |
1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
13018 |
| 40 PLN | |
13019 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
13020 |
| 50 PLN | |
13021 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm; karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp38 |
| 100 PLN | |
13022 |
| 60 PLN | |
13023 |
1921kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 25 PLN | |
13024 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana. | Fi.Cp40II |
| 40 PLN | |
13025 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! | Fi.Cp41 |
| 100 PLN | |
13026 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
13027 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
13028 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CfpI |
| 50 PLN | |
13029 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.CfpI |
| 100 PLN | |
13030 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
13031 |
1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic. | Fi.Cp40 |
| 15 PLN | |
13032 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z zielononiebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 142x89mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 20.VIII.23 z Krakowa do Lwowa; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie). | Fi.Ct6 |
| 70 PLN | |
13033 |
1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony). | Fi.Ct10 |
| 1 600 PLN | |
13034 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ct13 |
| 120 PLN | |
13035 |
1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację. | |
| 60 PLN | |
13036 |
| 15 PLN | |
13037 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
13038 |
1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa; 1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy; 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); 1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.); 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926; 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa; 1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; 1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia |
| 500 PLN | |
13039 |
| 10 PLN | |
13040 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 40 PLN | |
13041 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 40 PLN | |
13042 |
1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, sygnatura tylko na karcie z opłaconą odpowiedzią (P.Z.G.No 753/2-500000-25.); 1927 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, bez sygnatury nakładu; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp44I, 47 |
| 600 PLN | |
13043 |
| 15 PLN | |
13044 |
1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia. | Fi.Cp45I |
| 50 PLN | |
13045 |
1926 całostka z Mysłowic do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
13046 |
1926 kartka wysłana z Lędzin | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
13047 |
1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa. | Fi.Cp45I B1 |
| 60 PLN | |
13048 |
| 10 PLN | |
13049 |
| 30 PLN | |
13050 |
1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927. | Fi.Cp47B |
| 35 PLN | |
13051 |
1928 kartka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |