The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 61. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34545

1920 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII.22 z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
200 PLN
34546

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 17/12 z miejscowości Posada Olchowska; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct7
120 PLN
SOLD
34547

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN
34548

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp39I
60 PLN
34549

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego.

Fi.Cp41
80 PLN
34550

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
34551

1922 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
140 PLN
34552

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
35 PLN
34553

1922 kartki do obrotu krajowego z różnymi długościami napisu KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp40I,II
80 PLN
34554

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
34555

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN
34556

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct7
50 PLN
34557

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 500 PLN
34558

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
50 PLN
34559

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
34560

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
40 PLN
34561

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 4.II z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
50 PLN
34562

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
40 PLN
34563

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
34564

1930 kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, ilustracja Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


60 PLN
34565

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
120 PLN
34566

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34567

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50I
25 PLN
34568

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34569

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 23, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
80 PLN
SOLD
34570

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
SOLD
34571

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34572

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34573

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34574

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
34575

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni.

Fi.Cp50I
90 PLN
34576

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38mm); czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIb
270 PLN
SOLD
34577

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
34578

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
34579

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
34580

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
34581

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34582

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34583

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34584

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 21, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, rzadko spotykane niecentryczne wycięcie - sygnatura na samym brzegu całostki, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
150 PLN