The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 61. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34504

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 500 PLN
34505

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 600 PLN
34506

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23, wysłana 8.9 z Brzeska do Krakowa, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
200 PLN
34507

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego z Przemyśla.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
SOLD
34508

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp18I
100 PLN
SOLD
34509

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135 z usterką nadruku "nóżka litery P w POCZTA wyszczerbiona pod brzuszkiem".

Fi.Cp19I
140 PLN
34510

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
34511

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
120 PLN
34512

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
70 PLN
34513

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie zielonopiaskowym z nadrukiem typu 137, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
150 PLN
34514

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
34515

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
34516

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
34517

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
34518

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto, co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku, unikalny błąd!!! powiązany zapewne z inną katalogowaną usterką tej karty - "brak K w KARTA"; gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp20Ix
800 PLN
34519

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
34520

1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp25
60 PLN
34521

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
250 PLN
34522

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14IIx
50 PLN
34523

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs3II
200 PLN
34524

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
70 PLN
34525

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
34526

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
60 PLN
34527

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
120 PLN
34528

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
34529

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
34530

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
400 PLN
34531

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
300 PLN
34532

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
34533

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp29
100 PLN
34534

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u góry, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp31
100 PLN
34535

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
34536

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
34537

1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego.

Fi.Cp32
10 PLN
34538

1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
60 PLN
34539

1920 karta do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
70 PLN
34540

1920 całostka bez hasła propagandowego, przekrzywiony znak opłaty, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp35I
120 PLN
34541

1920 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp36
45 PLN
34543

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 23.XI z Krakowa do Liska (Leska); górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; walor w dobrym stanie zachowania (formularz pionowo zgięty).

Fi.Ct4
120 PLN
34544

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN