The new auction will start soon

Auction 61. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34787

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) b, wysłana z Łodzi.

Fi.Cp110IAb
70 PLN
34788

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, linijki odbite równomiernie, cyfra "1" przerwana pionową kreską.

Fi.Cp110IAb1
230 PLN
SOLD
34789

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, linijki odbite równomiernie, cyfra "1" przerwana pionową kreską.

Fi.Cp110IAb1
650 PLN
SOLD
34790

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
34791

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
34792

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117a
80 PLN
34793

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3 ilustracja w kolorze zielonym, czysta.

Fi.Cp117b
80 PLN
34794

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni.

Fi.Cp119
40 PLN
34795

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
34796

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
30 PLN
34797

1949 wydanie prowizoryczne, karta 104 z nadrukiem typu 10 wysłana 22.XI z Poznania do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
50 PLN
34798

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
34799

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 z nadrukiem typu 12, z obiegu.

Fi.Cp122
30 PLN
34800

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
50 PLN
34801

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.Cp109
27 PLN
SOLD
34802

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
18 PLN
SOLD
34803

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
34804

1950 całostka z hasłem propagandowym 20a.

Fi.Cp124
10 PLN
34805

1950 całostka z hasłem propagandowym 21a.

Fi.Cp124
10 PLN
34806

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
34807

1951 groszy, całostka z Wrocławia 1 5.3.51 do Gdyni opłacony z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.Cp121
50 PLN
SOLD
34808

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
34809

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
34810

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
30 PLN
34811

1951 znaki opłaty wycięte z całostek (kart pocztowych), użyte do ofrankowania listu przesłanego miejscowo 6.9 w Warszawie; niespotykany walor sporządzony bez inspiracji filatelistycznej; dobry stan zachowania.

Fi.Cp125
500 PLN
34812

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-130
160 PLN
34813

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
34814

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
34815

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
34816

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
34817

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
34818

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 20b.

Fi.Cp131
30 PLN
34819

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21c-23.

Fi.Cp132
40 PLN
34820

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
34821

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
34822

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.25.-).

Fi.Cp134
15 PLN
34823

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe G; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady podlepek).

Fi.Ck16I
100 PLN
34824

1953 koperta lotnicza (samolot nad portem w Gdyni) o sygnaturze V-1953 z niedodrukowanym fragmentem obramowania strony adresowej i "nalepki" lotniczej; niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ck17a
500 PLN
34825

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN
34826

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN