The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 57. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2942

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
2943

1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger.

Fi.65
1 000 PLN
2944

1944 "Vergiss die postleitzahl nicht!" (nie zapomnij podać numeru pocztowego) dodatkowy stempelek informacyjny na karcie pocztowej wysłanej 20.11 z Łowicza do kolejowego obozu pracy przymusowej dla kobiet ze Wschodniej Europy (Reichsbahngemeinschaftlager) Friedrichschulder Weg w dzielnicy Eidelstedt Hamburga, w którym przebywały Polki i Rosjanki, stan obozu wynosił około 500 kobiet; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
270 PLN
SOLD
2945

1944 kartka do Mszany Dolnej nadana w pośrednictwie pocztowym w Charsznicy przez Wolbrom, gwarancja Schmutz.

Fi.75
100 PLN
2946

1944 kartka na druku firmowym z Krakowa.

Fi.75
10 PLN
2947

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
2948

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
50 PLN
2949

1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny.

Fi.86, 110
240 PLN
2950

1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B 
190 PLN
SOLD
2951

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone).

Fi.117-119
250 PLN
2952

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
10 PLN
2953

1944 seria z okazji 55. urodzin A.Hitlera na trzech listach z paskami znaczków z dolnymi i górnymi marginesami arkuszy, osobliwe i ozdobne.

Fi.117-9
180 PLN
2954

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w arkuszach, kilka znaczków ślady po podlepkach.

Fi.117-9
120 PLN
2955

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
120 PLN
2956

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki.

Fi.125a, 125b nz
150 PLN
2957

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


120 PLN
2958

1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury.


20 PLN
2959

1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury.


20 PLN
2960

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
140 PLN
2961

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
2962

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z miejscowości Gołcza koło Miechowa do Wrocławia, znaczek unieważniono 21.11 w Krakowie kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego; dodatkowo jednowierszowy pomocniczy stempelek pocztowy "Verzögert wegen fehlens der Postleitzahl" (Opóźnione ze względu na brak kodu pocztowego); walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
150 PLN
SOLD
2963

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
80 PLN
2964

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
2965

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10 B
Mi.P13 
200 PLN
2966

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
100 PLN
2967

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi.40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
2968

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
2969

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
2970

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
2971

1944 kartka z Polskiego Komitetu Opiekuńczego w Miechowie wysłana z Krakowa do Polskiego Czerwonego Krzyża, rzadsza sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
100 PLN
2972

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03 
100 PLN
3495

1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.


100 PLN
3550

1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co umożliwiało i ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.


100 PLN