Auction 57. General Government

2742

1940 II wydanie przedrukowe, seria "zielonych dopłat" na kopercie, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie 20.IV.1941, adresowana do Warszawy.

Fi.35-39; 9d
150 PLN
2743

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.37
1 200 PLN
2744

1940 opaska gazetowa z Częstochowy.

Fi.40
40 PLN
2745

1940 widoki zabytkowych budowli, seria.

Fi.40-51
30 PLN
2746

1940 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

Fi.40-51
90 PLN
2747

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr. mocno przesunięta perforacja - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41), wysłany 15.10.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.43
50 PLN
2748

Fi.46
25 PLN
2749

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr. - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 9.9.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.46, Fp1c
150 PLN
2750

1940 kasownik okolicznościowy Jesiennych Targów Radomskich z wyróżnikiem b, gwarancja na znaczku Schmutz.

Fi.47, 5b
400 PLN
2751

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.XII.1942 z Warszawy do Kielc.

Fi.48
150 PLN
2752

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 20.VIII.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
20 PLN
2753

Fi.52
30 PLN
2754

Fi.52-55
80 PLN
2755

Fi.52-55
120 PLN
2756

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na karcie skasowana okolicznościowo 17/18.8 w Warszawie w pierwszym dniu obiegu znaczków.

Fi.52-55; 4b
50 PLN
2757

Fi.56-58; 9a
60 PLN
2758

1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.56-8
40 PLN
2759

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria.

Fi.56-8
20 PLN
2760

Fi.56-8
25 PLN
2761

Fi.58
15 PLN
2762

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, dwie serie.

Fi.59-62
45 PLN
2763

Fi.59-62; 9d
60 PLN
2764

120 PLN
2765

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.

120 PLN
2766

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.

30 PLN
2767

1940 wydanie przedrukowe, luzaki.

240 PLN
2768

1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka.

180 PLN
2769

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej.

Fi.52-65
200 PLN
2770

Fi.Ck1
100 PLN
2771

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
2772

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia.

Fi.Ck1
35 PLN
2773

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.45.-).

Fi.Ck1
30 PLN
2774

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja.

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
2775

Fi.Cp3II
50 PLN
2776

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
35 PLN
2777

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc; minimalnie nadgięta u dołu.

Fi.Cp3II
50 PLN
2778

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
2779

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie.

Fi.Cp3III2
50 PLN
2780

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
80 PLN
2781

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa.

Fi.Cp4I
80 PLN